Prace ogrodowe – dlaczego warto zlecać je profesjonalistom? Oceniamy…

Marząc o pięknym, modnym ogrodzie, nie wystarczy mieć dzisiaj przygotowanej aranżacji. Za każdym projektem stoi masa pracy. Chcąc podejść do tego należycie, można wykorzystać możliwości, jakie oferuje parter w postaci firmy realizującej prace ogrodowe. O szczegółach opowiedział nam pracownik firmy ogrodniczej MG-ogrody.pl, działający w Kaliszu i okolicy.

Prace ogrodowe: o co najczęściej pytają klienci? Jakie prace zlecają?

Wiele osób podejmuje rękawicę i samodzielnie bierze się za prace ogrodowe, np. zakładanie trawników czy projektowanie ogrodów. Spora część tych osób trafia do nas, zderzając się po raz pierwszy z trudnościami – zwykle brakuje im wiedzy, jak się za to zabrać, a także sprzętu, by przeprowadzić należycie wszystkie prace ogrodowe. Nie ma się temu co dziwić – projektowanie i zakładanie ogrodów to czynności wymagające mieszanki wiedzy z zakresu architektury, budownictwa ziemnego, hydrogeologii, geologii i wielu innych. Profesjonalna firma oferująca prace ogrodowe, jak MG-Ogrody.pl, oferuje pełne, kompleksowe wsparcie w tym zakresie i tego szukają klienci.

Czego jeszcze szukają Polscy? Cóż, interesują ich przede wszystkim pełne prace ogrodowe, czyli realizacje od projektu po wykonanie. Nie mają czasu i środków na samodzielne nadzorowanie prac, zlecanych wielu firmom. Przyzwyczajamy się do ofert kompleksowych. Jest to zresztą dobry kierunek, bo firma projektująca ogrody najlepiej zrealizuje swój własny koncept.

Mówiliśmy też o zapleczu maszynowym i narzędziowym. Warto rozwinąć ten wątek. Prace ogrodowe to prace „brudne”, robota w ziemi, często wymagająca użycia sprzętu do przekopywania. To także np. wycinka drzew, tutaj też wymagane są narzędzia oraz całe zabezpieczenie załogi oraz otoczenia. Zwykle nie mamy takich rzeczy na wyposażeniu domu i ogrodu – kupowanie ich na jedną czy dwie roboty jest niegospodarne i mija się z celem…

Prace ogrodowe: profesjonaliści gwarantem wymarzonego projektu?

To pytanie, na które trzeba odpowiedzieć twierdząco. Klienci często mają jakieś wyobrażenia, pewne wizje i koncepcje, ale całość nie ma kształtu by ją zrealizować. Prace ogrodowe oparte wyłącznie o różne inspiracje kończą się fiaskiem – pomysły trzeba konfrontować z rzeczywistością. Tutaj liczy się firma, która oferuje prace ogrodowe w pełnym zakresie, ma referencje, dobre opinie na lokalnym rynku, a także potrafi dotrzymać terminów i wesprzeć klienta nie tylko od strony czysto praktycznej, jak zakładanie trawników czy wcinka drzew, ale także być konsultantem w zakresie projektowania ogrodów.

Prace ogrodowe: ile kosztuje projektowanie ogrodów?

Wycena jest dość złożona, trudno więc mówić o jakimkolwiek standaryzowanym cenniku. Jednak średnio w Polsce projektowanie ogrodów kosztuje 1 200 – 2 200 zł za tysiąc metrów kwadratowych działki. Projekty premium mogą kosztować za ten sam obszar nawet do 5 tys zł. Wyceny na prace ogrodowe w Kaliszu i miejscowościach sąsiadujących można zebrać na MG-Ogrody.pl.