Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 8-15 lat do Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach na warsztaty ceramiczno-rzeźbiarskie prowadzone przez krakowską rzeźbiarkę Marię Rzącę -DEKOR-BRYŁA-KOLOR. W ciągu trzech dni uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z krótką opowieścią o historii i technologii ceramikowania, zobaczyć przykłady rzeźb i innych wyrobów i dowiedzieć się gdzie jeszcze wykorzystywana jest ceramika (przemysł kosmiczny, medycyna itp.) oraz zapoznać się z procesem wypału i z działaniem pieca do ceramiki, a także z pomocą i opieką artystki wypalić swoje prace. Aby każdy znalazł dla siebie odpowiedni termin zapraszamy do zapisów do czterech grup (każda do 10 uczestników).

Trzy dni (każde spotkanie potrwa 3 godziny) będą poświęcone trzem zagadnieniom:

1.Hasło DEKOR będzie nam pomagało przy zadaniu – rozgrzewce – samodzielnym ozdabianiu kubków lub filiżanek (o pełnych walorach użytkowych) farbami lub kalkami naszkliwnymi. Naczynia wypalimy w trakcie trwania warsztatów, tak aby uczestnicy mogli zabrać je ze sobą od razu (następnego dnia).

2.Omówienie BRYŁY będzie towarzyszyło stworzeniu formy rzeźbiarskiej inspirowanej np. ulubionym zwierzęciem, pojazdem, planetą.

3.Dzień poświęcony na KOLOR pozwoli na wykończenie rzeźby odpowiednimi farbami (angobami), a krótki „wykład” wzbogacony pokazem slajdów pomoże w zrozumieniu znaczenia koloru w rzeźbie.

Poza twórczo spędzonym czasem, zdobytą wiedzą i umiejętnościami, efektem warsztatów będą więc: rzeźba, która będzie do odebrania po wyschnięciu i wypaleniu, kubek – pamiątka wakacji

Zapisy odbywają się przez FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

TERMINY:
I GRUPA – 6-8 lipca
II GRUPA – 13-15 lipca
III GRUPA – 20-22 lipca
IV GRUPA – 27-29 lipca

GODZINY:
15:00-18:00

KOSZT WARSZTATÓW : 110 zł
HONORUJEMY KARTĘ DUŻEJ RODZINY - zniżka 20%

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!