Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Krzeszowice

Serdecznie zapraszamy do udziału w nowym projekcie realizowanym w naszym Centrum. "Spotkania z kulturą dla rodzin z dziećmi ze spektrum autyzmu" są finansowane ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu "Kultura dostępna".
Głównym założeniem naszego projektu jest stworzenie oferty spotkań, podczas których dzieci ze spektrum autyzmu (w wieku do 12 lat), wraz ze swoimi rodzinami, będą miały okazję obcować ze sztuką w komfortowych dla siebie warunkach - na odpowiednio przygotowanej ścieżce zwiedzania, przy braku nadmiernego hałasu, głośnych dźwięków, czy ostrego światła. Chcemy pokazać, że autyzm nie jest przeszkodą dla rozumienia i przeżywania sztuki, a dzieci z tym zaburzeniem mogą być aktywnymi uczestnikami życia kulturalnego, jeśli tylko stworzymy im do tego odpowiednie środowisko.
W trakcie trwania projektu planujemy m. in. wspólne zwiedzanie Zamku Tenczyn w Rudnie, warsztaty plastyczne i spektakle teatralne. Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Pierwsze spotkanie już 13 czerwca. Szczegółowy harmonogram znajduje się w załączniku.
Zainteresowanych zapraszamy do zapisów przez FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
Mamy ogromną nadzieję, że uda nam się stworzyć zgraną grupę, a przygotowana przez nas oferta przypadnie do gustu wszystkim uczestnikom projektu.