Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Krzeszowice

Czy jest możliwe szybkie uzyskanie rozwodu?

W dzisiejszych czasach każdy chce, aby jego sprawa była załatwiona szybko i od ręki. Tak naprawdę dotyczy to każdego aspektu życia, również tego mniej przyjemnego jaką jest postępowanie rozwodowe. W niektórych przypadkach jest to możliwe do zrealizowania, choć trzeba wiedzieć jak tego dokonać.

Strony rozwodowe

Odpowiedzi na pytanie jak doprowadzić do szybkiego rozwodu, można szukać na różne sposoby. Małżonkowie, którzy decydują się na rozstanie z reguły sięgają przede wszystkim do internetu.

Jedną z ciekawszych stron jest adwokatrozwod.pl, na której odnajdziemy nie tylko szereg informacji związanych z procesem rozwodowym, ale także i możliwość indywidulanego wsparcia ze strony wykfalifikowanego prawnika.

Samodzielne poszukiwanie odpowiedzi na pytania prawne może zając sporo czasu i jest obarczone sporym ryzykiem błędu. W praktyce nie każdy będzie wiedział czy znaleziona informacja jest prawdziwa, a co najważniejsze aktualna. Wsparcie prawne jest więc tym bardziej potrzebne, zwłaszcza gdy dotyczy tak poważnych spraw jak rozwody.

Wspomniany wcześniej portal oferuje:

  • merytoryczne, aktualne pod kątem prawnym i przede wszystkim praktyczne teksty poradnikowe,
  • możliwość zadania pytania i uzyskania indywidualnej odpowiedzi sporządzonej przez doświadczonego adwokata rozwodowego,
  • bazę wiedzy z zakresu prawa rodzinnego, spraw rozwodowych oraz alimentacyjnych

Teksty, które znajdują się na portalu są zrozumiałe i opatrzone prostymi przykładami – zrozumiałymi dla każdego, nawet najbardziej opornego czytelnika.

Dla bardziej zainteresowanych istnieje możliwość uzyskania odpowiedzi na konkretne pytania prawne – każda sprawa ma swój indywidualny charakter, dlatego zawsze bezpieczniej jest skorzystać ze wsparcia wykwalifikowanego prawnika, zwłaszcza gdy chodzi o rozwód.

Czas trwania sprawy rozwodowej

Długość rozwodu zależy tak naprawdę od okoliczności danej sprawy i zachowania samych stron. Jeżeli małżonkowie kłócą się ze sobą i nie potrafią znaleźć wspólnego języka, szybki rozwód będzie zwyczajnie niemożliwy. Podobnie będzie w przypadku, gdy na sprawie pojawiają się małoletnie dzieci stron, kwestia ustalenia winy za rozkład pożycia małżeńskiego oraz żądania alimentacyjne.

Czas trwania procesu rozwodowego może być jednak maksymalnie skrócony, jeśli strony dojdą ze sobą do porozumienia jeszcze przed pierwszą rozprawą. W praktyce jest to wykonalne, aczkolwiek spotkane raczej wyjątkowo. Istnieją jednak przypadki, które potwierdzają, że rozwód jest możliwy do uzyskania tak naprawdę już na pierwszej (i zarazem jedynej) rozprawie.

Kto potrzebuje wsparcia przy rozwodzie?

Wsparcie przy rozwodzie jest bardzo potrzebne, zwłaszcza gdy w sprawie pojawiają się małe dzieci lub dochodzi do licznych sporów pomiędzy małżonkami. Pomoc jest tym bardziej ważna, gdy dana osoba nie orientuje się w przepisach prawnych, a z sądem nie miała w ogóle do czynienia.

Rozwód może być szybki i tani, nawet jeśli dotyczy z pozoru trudnej sprawy. Aby tego dokonać nie wystarczą same chęci małżonków, choć niewątpliwie one też odgrywają kluczową rolę. Żeby przeprowadzić sprawny rozwód konieczna jest znajomość przepisów i doświadczenie, które pozwoli wybrać odpowiednią taktykę procesową – tłumaczy adwokat Michał Słomka, prowadzący Kancelarię Adwokacką w Krakowie, partner merytoryczny portalu adwokatrozwod.pl

Nawet jeśli decyzja o rozwodzie nie zapadnie, będziecie Państwo bogatsi o wiedzę, która w przyszłości może pomóc nie tylko Wam, ale także i Waszej rodzinie lub znajomym.