Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Krzeszowice

Nowoczesna łazienka to dla wielu spełnienie marzeń. Funkcjonalna przestrzeń, która będzie w pełni zagospodarowana wzbudza uczucie komfortu z jej codziennego użytkowania. Ważnym elementem każdej łazienki, niezależnie od jej rozmiarów jest kabina prysznicowa bądź też wanna. Kabina jednak jest częściej wybieraną formą natrysku z wielu różnych powodów. Dzieje się tak przede wszystkim przez wzgląd na małą przestrzeń, którą mamy do dyspozycji. Do niewielkich łazienek świetnie sprawdzi się szklana kabina prysznicowa 70x100, która świetnie dopełni eleganckie i minimalistyczne wnętrze.

Wysoka jakość w nowoczesnym wydaniu

Kabiny prysznicowe wreszcie przestają kojarzyć się z nietrwałymi, plastikowymi konstrukcjami, które szpeciły ogólną estetykę łazienek. Z biegiem czasu ich design i jakość wykonania ewoluowała na tyle, aby można było je uznać za idealne dopełnienie przestrzeni łazienkowej. Nowoczesne połączenie szkła z aluminiowymi akcesoriami tworzy spójną całość, która zachęca do częstego korzystania. Ponadto szkło, z którego wykonuje się ściany kabin prysznicowych to szkło hartowane o specjalnych właściwościach. Wielką zaletą tego rodzaju tworzywa jest niewrażliwość na zmiany temperatury, które w przypadku zwykłego szkła powodują jego uszkodzenie. Dodatkowo, powierzchnia szkła jest na tyle wytrzymała, że nie ulega uszkodzeniom nawet w przypadku mocnych uderzeń.

Przewaga kabiny prysznicowej nad wanną

Wanna jeszcze do niedawna stanowiła nieodzowny element wyposażenia każdej łazienki, jednak czasy się zmieniły. Obecnie to kabina prysznicowa jest znacznie częstszym zakupem. Prysznic to przede wszystkim szybsza forma dbania o higienę osobistą niż kąpiel w wannie. Pod prysznicem średnio spędzamy kilka minut, natomiast z wanny korzystamy przeciętnie kilkanaście minut dziennie.

Koszt montażu kabiny prysznicowej jest porównywalny do kosztów wstawienia wanny, jednak codzienne korzystanie z prysznica zapewnia nam niemałe oszczędności związane ze zużyciem wody. Wypełnienie wanny średniej objętości kosztuje nas trzykrotnie więcej niż branie prysznica o średnim czasie trwania.

Kabina prysznicowa 70x100 bez brodzika to świetne rozwiązanie dla osób z ograniczoną motoryką. Brak wystających krawędzi oraz stabilne ściany kabiny zapewniają bezpieczeństwo podczas kąpieli. Odpowiednia kabina prysznicowa może pomóc w samodzielnym wykonywaniu tak prozaicznych czynności jak umycie ciała czy włosów.

Kabina prysznicowa na każdą kieszeń

Jaką kabinę prysznicową wybrać?

Szklane kabiny prysznicowe dostępne na rynku to nieograniczone możliwości. W zależności od wymagań związanych z układem i rozmiarem naszej łazienki możemy odpowiednio dobrać kształt i wielkość kabiny prysznicowej. Standardowe modele posiadają kształt prostokąta lub kwadratu. Często spotykane są również kabiny prysznicowe 70x100 półokrągłe, które dodatkowo zmniejszają zajmowaną powierzchnię. W ofertach najlepszych firm na rynku znajdziemy również dość nietypowe kabiny w niesymetrycznych kształtach, jak również niezwykle nowoczesne kabiny walk in.

Odpowiednie ułożenie kabiny prysznicowej ma niebagatelne znaczenie dla układu łazienki i swobodnego poruszania się. Najczęściej stosowanym rozwiązaniem są kabiny prysznicowe 70x100 narożne, które pozwalają w pełni zagospodarować małą przestrzeń łazienkową.