Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Krzeszowice

Na pewno wielokrotnie zdarzyło Ci się, że potrzebowałeś zabezpieczenia przewożonego ładunku czy też przechowywanego towaru. W takich sytuacjach świetnie sprawdzają się plandeki, które chronią przed uszkodzeniem, zabrudzeniem i wilgocią. Mocna plandeka ochronna zapewnia bezpieczeństwo ładunków przewożonych na przyczepach lub naczepach z otwartą górą. Wykonane z syntetycznych materiałów są bardzo wytrzymałe, a przy tym stosunkowo lekkie i łatwe do przeniesienia. Co należy wiedzieć o plandekach ochronnych przed ich zakupem? Do czego służą i jak wykorzystać ich właściwości? Krótki poradnik pozwoli lepiej dokonać decyzji zakupowej.

Do czego służy plandeka?

Plandeka to materiałowe przykrycie ochronne, wyróżniający się dużą wytrzymałością, którego podstawowym zadaniem jest chronić różnorodne towary przed uszkodzeniem, zabrudzeniem oraz innymi zagrożeniami zewnętrznymi. Wyróżnia się kilka rodzajów plandek, które skategoryzowane są głównie na podstawie grubości zastosowanego materiału.

Grubość plandeki należy dobrać na podstawie warunków, zastosowania, a także przechowywanego ładunku. Na przykład plandeka gruba wykonana z nowoczesnych włókien częściej znajduje zastosowanie w branży budowlanej i przemysłowej, ponieważ cechuje ją większa odporność na uszkodzenia mechaniczne. Lżejsze plandeki wykorzystywane są do przykrywania ładunków, które nie są narażone na uszkodzenia mechaniczne np. drewno do kominka leżące w ogrodzie.

Mocna plandeka - najlepsza ochrona towaru

Mocna plandeka - zastosowanie

Nie tylko przed uszkodzeniami mechanicznymi mają chronić mocne plandeki. Używane są one również do ochrony przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, ich zadaniem jest wówczas bronienie przed szkodliwym działaniem deszczu czy też silnego wiatru. Takie plandeki wykorzystywane są najczęściej do przykrycia maszyn produkcyjnych czy też samochodów.

Grube plandeki idealnie sprawdzają się na placach budowy. Nie trzeba nikogo przekonywać, że budowa domu nie trwa 1-2 dni, ale zazwyczaj kilka miesięcy. Budowlańcy korzystają ze specjalnych plandek do przykrycia rozpoczętych prac, które należy chronić szczególnie przed niekorzystną pogodą. Takie mocne plandeki świetnie nadają się do przykrycia dachu, tarasu czy też elementów drewnianych - eliminuje szkodliwe działanie deszczu, wiatru i śniegu.

Place budowy oraz hale produkcyjne to nie jedyne miejsca, gdzie wykorzystywane są grube plandeki ochronne. Swoje zastosowanie znajdują również w gospodarstwach rolnych, gdzie służą do przykrycia stuków słomy czy też siana - chronią przed zniszczeniem przez deszcz, a także przed zaprószeniem ognia. Wystarczy przejechać się polską wieś, żeby przekonać się, jak popularne jest stosowanie mocnych plandek do ochrony zbiorów.

Funkcjonalna i trwała plandeka

Na rynku dostępnych jest kilkanaście rodzajów plandek, każda z nich ma inne zastosowanie, chroniać przed różnymi zagrożeniami i przeznaczona jest do innych produktów. Znajdziemy między innymi:

  • plandeki sezonowe,
  • całoroczne,
  • spożywcze,
  • budowlane,
  • transportowe.

Bez względu na wybrany rodzaj plandeki, otrzymujemy produkt mocny, wytrzymały i bardzo funkcjonalny. Dzięki niewielkiej wadze, możliwe jest przenoszenie go z miejsca na miejsca, a dzięki zastosowaniu odpowiednich włókien, możliwe jest stosowanie takiej plandeki wiele sezonów bez obawy o chroniony towar. Jaką plandekę wybrać? Wszystko zależy od zapotrzebowania. Mocne plandeki idealnie sprawdzą się na budowach i produkcji, lżejsze w ogrodzie i branży spożywczej.