Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Krzeszowice

Okucia do szkła stanowią nieodłączny element montażowy przy osadzaniu powierzchni szklanych we wnętrzach użytkowych. Są niezastąpione przy tworzeniu takich konstrukcji, jak prysznice, ścianki działowe czy drzwi ze szkła hartowanego. Jaki wybór jest dostępny na rynku i co będzie potrzebne przy mocowaniu poszczególnych konstrukcji?

Okucia do szkła ze stali nierdzewnej – gdzie się je stosuje?

Okucia do szkła pozwalają na solidne osadzenie tafli szkła hartowanego w danej przestrzeni w taki sposób, by mogła bezpiecznie pełnić wybraną funkcję. Dzięki nim można stworzyć nowoczesne, efektowne konstrukcje, takie jak kabiny prysznicowe na wymiar, ścianki działowe i drzwi czy balustrady szklane. Okucia do szkła służą zarówno do montażu tafli szkła, jak i nadania jej odpowiednich funkcji, np. za pomocą pochwytów lub gałek w przypadku drzwi. Do produkcji tego typu elementów najczęściej wykorzystuje się stal nierdzewną, która nie tylko jest bardzo trwałym materiałem, doskonale sprawdzającym się również w miejscach narażonych na wilgoć (jak kabina prysznicowa), ale także posiada odpowiednią, uniwersalną estetykę, doskonale pasującą do minimalistycznych, nowoczesnych wnętrz.

Konstrukcje szklane stosuje się najczęściej w biurach, sklepach i lokalach użytkowych, jednak znajdują także zastosowanie w nowoczesnych mieszkaniach i domach. Mają wiele zalet – w przypadku kabin prysznicowych, możliwe jest stworzenie odpowiednio odizolowanej, a przy tym wysoce estetycznej przestrzeni, w pełni dopasowanej pod względem wymiarów do danego wnętrza, dlatego coraz częściej stosuje się tego typu rozwiązanie. Ścianki działowe oraz drzwi ze szkła hartowanego świetnie sprawdzają się w biurach, ponieważ pozwalają podzielić je na wiele mniejszych pomieszczeń bez straty wrażenia przestrzeni. Doskonale przepuszczają światło, dzięki czemu całe wnętrza pozostają doświetlone i przestronne nawet, jeśli w rzeczywistości są niewielkie. Szklane ścianki dobrze tłumią dźwięki, dzięki czemu poszczególne biura mogą zostać dobrze od siebie odizolowane i zapewnić odpowiednie warunki do pracy. Zaletą tego typu rozwiązań jest także ciekawa estetyka, pasująca do nowoczesnych wnętrz.

Aby konstrukcje tego typu dobrze sprawdzały się w pomieszczeniach użytkowych i mieszkalnych, muszą być zamontowane i wyposażone dzięki okuciom do szkła hartowanego. Dostępnych jest wiele elementów o różnych funkcjach, dopasowanych do poszczególnych zastosowań tafli szkła.

Nierdzewne okucia do szkła – jakie elementy są niezbędne?

Okucia do szkła hartowanego są przeznaczone zarówno do mocowania, jak i nadawania konkretnych funkcji konstrukcjom szklanym. Dostępne są różne zestawy i systemy, w tym:

 1. okucia do szklanych kabin prysznicowych:
  • łączniki do kabin,
  • uszczelki do kabin,
  • zawiasy i klamry, umożliwiające montaż drzwi rozwieranych,
  • systemy przesuwne do montażu drzwi rozsuwanych,
  • gałki i uchwyty do drzwi,
 1. okucia do szklanych ścianek działowych i drzwi:
  • listwy montażowe,
  • mocowania punktowe,
  • systemy uszczelnień,
  • profile ościeżnicowe,
  • zawiasy,
  • zamki,
  • uchwyty do drzwi.
 1. okucia do szklanych balustrad:
  • profile montażowe i systemy mocowania,
  • słupki balustrad,
  • łączniki do poręczy.

Wszystkie elementy są wykonane w taki sposób, by umożliwić bezpieczne, solidne zamocowanie tafli szkła hartowanego, nie wywierając na niej niepotrzebnego nacisku czy obciążenia. Nie niszczą także ani nie rysują powierzchni szkła.

Gdzie warto kupić okucia do szkła?

Nierdzewne okucia do szkła najlepiej kupować w sprawdzonych sklepach, specjalizujących się w okuciach budowlanych i meblowych. W takich miejscach można liczyć na największy wybór poszczególnych zestawów i systemów, a także na dostępność pojedynczych elementów. W dodatku będą to produkty wysokiej jakości, pochodzące od renomowanych producentów okuć do szkła.

Okucia do szkła hartowanego przy montażu prysznica, ścianki lub drzwi szklanych