Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Krzeszowice

Autostrada pełna skrótów

Czasy niemych przeciwników

Dzisiejsze związki przegrywają walkę o człowieczeństwo. Dzięki zdobyczom cywilizacyjnym, rozwojowi mediów społecznościowych i bezwzględnemu skróceniu walki o jakąkolwiek relację ludzie stali się podobni do skrótu dot.com i przegrali wojnę o samych siebie. Dzisiejszy indywidualizm schował się w tysiącach aplikacji, ale skrzętnie udzielono mu w tym pomocy. Oto bowiem cała chemia, całe iskrzenie i motylki w brzuchu, zimne poty i miękkie kolana, gdy szło się na pierwszą randkę, utknęły w przedziwnym prostactwie, nie mylić z prostotą. Człowiek stał się dla siebie na powrót anonimowy, przez co - bez wyrazu. Koloryt zamknął się w machnięciach po tinderze, dotyk - w muśnięcia kciuka po ekranie smartfona. Gdzie do cholery jesteśmy?

Nastały czasy niemych przeciwników - smartmiłości i smartgłupoty, w czterocalowych ekranikach i kciukach podniesionych dla poczucia fałszywej wartości. Im młodsze pokolenie, tym ciśnienia większe, a zbieżne wektory pozbawione elektryki. Mówiąc wprost, prościej dziś spotkać się na przygodny seks, niż znaleźć związek na długi czas. Przeorganizowany, nowoczesny człowiek nie ma czasu na związki i obowiązki. Nie pali w piecu, nie interesuje się drugą osobą na tyle, by postrzegać jej atrakcyjność ponad poziomem fizycznym. Ludzie żyją dziś krótko, intensywnie pracując, i bardzo łatwo wpadają w pułapkę w której wszelkie relacje prowadzą do łóżka i maksymalnie skracają drogę do sypialni. Zdrady są tak powszechne, że niedługo zaczną być trendy. Bo po co się męczyć, skoro to, co niefizyczne - przywiązanie, zaufanie, głębia - jest trudno osiągalne i na dłuższą metę bezsensowne, bo nie karmi, nie płaci?

Blaszany sterowiec

Z dobrymi relacjami między odpowiednim facetem i odpowiednią dziewczyną jest jak z muzyką Led Zeppelin. Wzorzec, jaki giganci stworzyli pięć dekad temu, jest wciąż aktualny. Ze związkami jest bardzo podobnie i wszelkie udziwnienia prowadzą tylko do wynaturzenia, wypłukania z emocji i zatarcia pierwotnej mocy, jaka drzemie w tej formule. Dlatego młodsi uważają starszych od siebie za archaicznych - ale nie zadają sobie tych samych pytań, nie próbują mówić ani o treściach, ani treściwie. Kondycja dzisiejszych relacji damsko - męskich obfituje w skróty. Co jednak, gdy skrót osiągnie maksimum? Czy dotrzemy wtedy do stanu, w którym system światełek na naszych smartfonach będzie oznaczać "tak" i "nie" w odpowiedzi na pewne palące trzewia potrzeby? Led Zeppelin nie tworzyli na chwilę, a na dekady. Jeśli między ludźmi iskrzy na poziomie intelektualnym i fizycznym, mają szansę stworzyć dobry związek. Jeśli nie - niech nie zawracają sobie głowy i zajmą się sobą.

Psychastenia

To określenie schorzenia w którym każdą akcję trzeba wielokrotnie przemyśleć. I nie ma się zdania na żaden z tematów. Stajemy się właśnie teraz psychastenikami, ponieważ pytanie o relacje damsko - męskie brzmi "ile z tego będę mieć?" a nie "jak daleko możemy dotrzeć?". I odpowiedź na te pytanie prowadzi na manowce, wypłukuje nas z emocji. Drugi człowiek jest nam, jednostkom, potrzebny. Zaprzęga nasze życie do nowego galopu, często dobry związek to nowe otwarcie, lepsze i bardziej oryginalne. Jednocześnie chory, dręczący nas przywiązaniem związek będzie roztworem cyjanku który nas powoli zabije. Dlatego mimo oczywistych skrótów, mimo tego że świat pędzi i nie pyta o zakręty - trwać, mieć zasady i wiązać się na dłużej niż kwadrans. Bob Dylan powiedział kiedyś "Nie zmienię świata - ale i świat nie zmieni mnie". Nie zmieniajmy świata, jeśli nie musimy, ale nie pozwalajmy by dyktował naszym relacjom chore, spłycone warunki. Oprócz portfela i mózgu mamy też serce. I ono, na nasze szczęście jest równie nieprzewidywalne, jak świat. Wartości, jakie niosła muzyka pięć dekad temu, gdy światem rządzili giganci pokroju Zeppelinów i Floydów, są aktualne i dziś, mimo większego tłoku w ich okolicy. Niech więc lepsze choć starsze, stanie się dobrą alternatywą dla nowszego, choć - i nie ma co się bać tego określenia - głupszego. Miłość jest w porządku. Po prostu.
Dodatkowe informacje

Zobacz, jak być skutecznym w podrywie - wejdź na https://www.uwodzenie.org/portale-randkowe-a-strumien-kobiet-do-twojego-zycia/ a dowiesz się więcej o relacjach damsko-męskich