Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Krzeszowice

Żeglowanie w Grecji - jak się do tego przygotować?

Możliwość wyczarterowania jachtu i popływania w jakimś niezwykłym, pięknym, malowniczym, ale i ciepłym miejscu staje się kusząca dla coraz większej ilości osób. Dodatkowo, liczne rejony chociażby w Grecji zachęcają do tego, aby przyjechać tutaj i na własnej skórze przekonać się, że czarter jachtu Grecja jest wart swojej ceny i może nam dostarczyć bardzo wielu niezapomnianych przeżyć.

 

Chcę pożeglować - kiedy najlepiej będzie wyjechać do Grecji?

Warto odpowiednio wcześniej zaplanować podróż w takim terminie, w którym z dużym prawdopodobieństwem będziemy mogli żeglować w komfortowych warunkach. W przypadku ciepłej i malowniczej Grecji warto wziąć pod uwagę sezonowe występowanie wiatru o nazwie Meltemi na Morzu Egejskim- jest to wiatr bardzo silny, który może niemalże całkowicie udaremnić nam plany o wyjściu z portu naszym dopiero co wyczarterowanym jachtem. Zazwyczaj wiatr ten swoją największą siłę ma od połowy lipca do połowy sierpnia, kiedy to temperatura w Grecji wynosi ponad 30 stopni. Najmocniej wieje on w rejonie samych Aten oraz na Cykladach. Oprócz pory letniej, kiedy to możemy liczyć na upalne temperatury, dobrym pomysłem jest żeglowanie przed sezonem, a więc wiosną, kiedy warunki pogodowe są spokojne, a także już po sezonie, a więc w miesiącach typowo jesiennych.

 

Słońce, wiatr, woda - czego chcieć więcej?

Osoby, które już kiedyś czarterowały jachty i wiedzą na czym to polega za pewne przyznają, że jest to niesamowite przeżycie, do którego chce się wracać. W przypadku Grecji jednymi z popularniejszych rejonów żeglugi są okolice Wysp Jońskich, Zatoka Sarońska i Argolidzka, Cyklady czy też Dodeklanez. Czarter jachtu Grecja pozwala jednocześnie naprawdę poczuć, że jest się na wakacjach, skorzystać ze słońca i wspaniałej pogody, przeżyć przygodę, ale też zobaczyć ciekawy kawałek Grecji - tej o niesamowitym klimacie, tej, o której czyta się w starożytnych dziełach i mitach, tej, która posiada bogatą kulturę oraz zachwycającą architekturę. Dodatkowo, niesamowicie piaszczyste plaże, tradycyjne rybackie wioski, piękne zatoki i lokalna architektura zapierają dech w piersiach i sprawiają, że chciałoby się tutaj wracać co sezon. Spotkanie z historią, wypoczynek, relaks, słońce, plaże - wszystko to jest tutaj dostępne na wyciągnięcie ręki, dlatego jeśli lubimy takie klimaty, to możliwość czarterowania jachtu jest dla nas wprost idealna. Planując taką podróż wcześniej z pewnością unikniemy stresu i będziemy mogli cieszyć się z niesamowitego wyjazdu na południe Europy.

 

Informacje dodatkowe

Sprawdź czarter jachtu Chorwacja i Grecja - postaw na aktywny wypoczynek z morskimi krajobrazami - sprawdź ofertę.