Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Krzeszowice

W gospodarstwach domowych nie zawsze zachodzi idealna płynność finansowa. Od czasu do czasu pojawiają się nieoczekiwane wydatki, na które nie mamy wpływu. Po przeanalizowaniu domowego budżetu okazuje się, że nie mamy wystarczającej ilości środków, by sprostać temu wydatkowi. Na szczęście są banki i instytucje finansowe, do których możemy się w takiej sytuacji zwrócić po pomoc. Udzielają one pożyczek gotówkowych na dowolne cele, a zwrot zapożyczonej kwoty odbywa się na wspólnie ustalonych zasadach.

Kredyt ratalny czy pożyczka krótkoterminowa?

Zależnie od tego, jakiej sumy nam brakuje, możemy zdecydować się na zaciągnięcie poważniejszego kredytu w banku, albo też skorzystać z pożyczki krótkoterminowej.

Kredyt bankowy

Kredyt w banku zwykle wiąże się z wizytą w tym banku i wypełnieniem wymaganych dokumentów. Często konieczne jest zaświadczenie z zakładu pracy o osiąganych dochodach. Konsultant w banku wypyta nas o aktualnie spłacane pożyczki, o wydatki miesięczne na dom i życie, o ilość osób na utrzymaniu. Na podstawie naszych odpowiedzi oceni naszą zdolność kredytową i wysokość rat, jakie będziemy mogli miesięcznie spłacać. Zadecyduje ona o rozłożeniu kredytu w czasie na krótszy okres z większymi ratami, lub dłuższy - z odpowiednio mniejszymi. Kredyty bankowe na cele konsumpcyjne wiążą się z dość znacznym oprocentowaniem, więc wraz ze spłacaną kwotą, będziemy musieli zapłacić bankowi naliczone odsetki.

Pożyczka krótkoterminowa

W przypadku, gdy suma, jaką chcemy pożyczyć nie jest większa niż 3 000 - 4 000 zł, najlepiej skorzystać z usług instytucji, które udzielają pożyczek krótkoterminowych. Formalności są tutaj uproszczone do minimum, a pożyczkę można dostać bez wychodzenia z domu, wszystko załatwiając na stronie internetowej. Pożyczki krótkoterminowe są ostatnio bardzo popularne i bez trudu można znaleźć w sieci firmę, która jej udzieli oraz poczytać opinie innych klientów. Warto też podkreślić, że na rynku dostępne są również chwilówki dla zadłużonych. Zaletą pożyczek krótkoterminowych jest również brak oprocentowania, jeżeli bierzemy je tylko na 30 - 60 dni. Jeżeli zamierzamy skorzystać z pożyczki krótkoterminowej po raz kolejny - warto trzymać się tego samego pożyczkodawcy, ponieważ oferują oni korzystne warunki dla lojalnych klientów.

Jakie jeszcze są zalety pożyczek krótkoterminowych?

  • minimum formalności
  • pieniądze już w ciągu jednego dnia na Twoim koncie
  • w wielu przypadkach brak sprawdzania historii zadłużeń w BIK
  • pierwsza pożyczka dla danego klienta bez oprocentowania, lub
  • każda pożyczka spłacalna w ciągu 30 dni bez dodatkowych kosztów

Więcej informacji

Więcej informacji o pożyczkach krótkoterminowych znajdziesz na stronie centrumpozyczek24h - zobacz dostępny ranking pożyczek internetowych i wybierz najkorzystniejszą ofertę

Kredyt ratalny i pożyczka krótkoterminowa