Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Krzeszowice

27 października, w piątek o godz. 19.00 w ramach Laboratorium Kultury zapraszamy na otwarcie wystawy fotografii organicznej Manufaktura Radości, któremu będzie towarzyszyło spotkanie z fotografem Karolem Mroziewskim.

Manufaktura Radości to projekt zrealizowany przez podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chrzanowie podczas warsztatów fotografii organicznej, prowadzonych przez Karola Mroziewskiego – instruktora Fotoklubu Trzebińska Kinematografia przy Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Trzebini.

Wystawa ze względu na swoje walory artystyczne odznacza się unikatową wartością. Jest dowodem na to, że bez względu na ograniczenia wynikające z niepełnosprawności Autorów wystawy, możliwe było doświadczenie przez nich wyrażenia się w sztuce i zaistnienia w świecie kultury. Prezentowane zdjęcia przedstawiają mikroskopijny świat roślin i wyróżniają się bogactwem kształtów i kontrastów barwnych.

Podczas spotkania będziemy mogli poznać techniczne aspekty fotografii organicznej, która powstaje bez użycia kamery, a jedynie poprzez rozmieszczenie fotografowanych obiektów na papierze światłoczułym. Dzięki naświetleniu tak przygotowanej kompozycji powstałe zdjęcia odznaczają się niezwykłymi efektami wizualnymi.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.