Zatrzymano 22-latka z dużą ilością marihuany w Krakowie
Policjanci z Krakowa dokonali zatrzymania młodego mężczyzny, który posiadał znaczne ilości marihuany. Akcja rozpoczęła się od rutynowej kontroli, która doprowadziła do odkrycia narkotyków w jego mieszkaniu.

Rutynowa kontrola na parkingu w Sułoszowej

29 czerwca br. na jednym z parkingów w Sułoszowej, policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Krakowie przeprowadzili rutynową kontrolę. Zatrzymali przechodzącego obok mężczyznę, od którego wyczuli zapach marihuany. Legitymowanie wykazało, że zatrzymany to 22-latek z powiatu wodzisławskiego.

Podenerwowanie mężczyzny i pierwsze odkrycie

Podczas kontroli, 22-latek wykazywał wyraźne oznaki zdenerwowania. Policjanci szybko odkryli przy nim zawiniątko z marihuaną, które było ukryte w kartce papieru. Mężczyzna został natychmiast zatrzymany, a narkotyki zabezpieczone jako dowód.

Przeszukanie mieszkania i dalsze odkrycia

Policjanci podejrzewali, że zatrzymany mężczyzna może posiadać większe ilości narkotyków w swoim miejscu zamieszkania. Zlecili przeszukanie jego lokum funkcjonariuszom z powiatu wodzisławskiego. W trakcie przeszukania odkryto znaczne ilości marihuany – łącznie 64 gramy. Dodatkowo, zabezpieczono przeszło 44 tysiące złotych na poczet przyszłych kar i roszczeń.

Zarzuty i środki zapobiegawcze

Zatrzymany 22-latek został przewieziony do Prokuratury Rejonowej Kraków – Śródmieście Wschód, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków. Prokurator zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci podkreślają, że takie akcje są kluczowe w walce z narkotykami, które stanowią poważne zagrożenie dla społeczności lokalnych. Dzięki czujności i skutecznej interwencji funkcjonariuszy udało się wyeliminować znaczną ilość nielegalnych substancji z obiegu.


Na podst. Policja Krzeszowice