Policja zlikwidowała domową uprawę konopi w powiecie chrzanowskim
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, we współpracy z funkcjonariuszami z Chrzanowa i Krakowa, odkryli na jednej z posesji w powiecie chrzanowskim nielegalną uprawę konopi indyjskiej. Podczas przeszukania zabezpieczono także inne środki odurzające, a 40-letni mężczyzna został zatrzymany.

Odkrycie nielegalnej uprawy konopi indyjskiej

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie wpadli na trop nielegalnej uprawy konopi indyjskiej. Informacje wskazywały, że na jednej z posesji w powiecie chrzanowskim, 40-letni mężczyzna hoduje rośliny w swoim domu. Po dokładnym przygotowaniu akcji, 3 lipca br., policjanci z Krakowa, przy wsparciu funkcjonariuszy z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie, przystąpili do realizacji.

Przeszukanie posesji i odkrycie środków odurzających

Na miejscu policjanci zastali 40-letniego właściciela posesji, który na pytanie o posiadanie nielegalnych substancji odpowiedział przecząco. Jednak dalsze działania kryminalnych przyniosły zaskakujące rezultaty. W trakcie przeszukania domu znaleziono dwa słoiki zawierające kilka gramów marihuany, hermetycznie zapakowane grzyby oraz śladowe ilości amfetaminy. Gospodarz twierdził, że nie posiada kluczy do piwnicy, co wzbudziło dodatkowe podejrzenia funkcjonariuszy.

Siłowe wejście do piwnicy i zabezpieczenie roślin

Policjanci postanowili wejść siłowo do piwnicy, gdzie odkryli 8 krzaków konopi indyjskiej. Rośliny były uprawiane przy użyciu specjalistycznego sprzętu, który również został zabezpieczony. Zatrzymany 40-latek teraz odpowie za swoje czyny zgodnie z Ustawą o Przeciwdziałaniu Narkomanii. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Chrzanowie.


Na podst. Policja Krzeszowice