Wysyłanie paczki do Szwecji – najlepsze praktyki i wskazówki

Paczki do Szwecji są nadawane z Polski każdego dnia. Emigruje tam coraz więcej naszych rodaków, a wielu Szwedów zamawia zakupy z polskich sklepów internetowych. Nie powinno więc dziwić, że firmy kurierskie chętnie poszerzają obszar działania o Szwecję. Jeszcze nie wszyscy kurierzy ją obsługują, ale bez trudu można znaleźć całkiem dobre, atrakcyjne cenowo, oferty. Podpowiadamy, jak nadać paczki do Szwecji tanio i szybko.

Niektórzy kurierzy operują w całej Europie. Inni transportują paczki jedynie do krajów, w których mieszka dużo Polaków. W dzisiejszych czasach wyślesz przesyłkę do najdalszych zakątków świata. Na szczęście, Szwecja nie leży daleko, dlatego koszt wysyłki nie zwali cię z nóg. Warto porównać różne opcje i wybrać kuriera, który dostarczy paczkę w krótkim czasie za nieduże pieniądze.

Jak wysłać paczkę do Szwecji?

Proces nadania przesyłki do Szwecji rozpoczynasz podobnie jak krajowej, czyli od znalezienia odpowiedniego opakowania. Powinno być solidne i trwałe, ponieważ przed nim długa droga. Pudełko z zewnątrz najlepiej owinąć dodatkową folią ochronną, aby nie zmokło w deszczu.

Po zapakowaniu zmierz długość, szerokość i wysokość paczki, a następnie ją zważ. Wartości te będą ci potrzebne do wygenerowania etykiety nadania. Na ich podstawie wyliczany jest koszt przesyłki. Nie próbuj zaniżać wymiarów, ponieważ kurier może odmówić odebrania paczki lub wróci ona do ciebie w celu pobrania dopłaty.

Na etykiecie umieść prawidłowy adres nadawcy i odbiorcy. Zwróć uwagę, aby zapisać go zgodnie z formatem obowiązującym w Szwecji. Nazwy krajów najlepiej napisać po angielsku. Podczas generowania etykiety adresowej wybierasz również dodatkowe opcje, jak np. powiadomienie SMS czy przyspieszenie dostawy. Ich dostępność zmienia się w zależności od wybranego kuriera.

Należy wypełnić też dokumenty celne informujące o zawartości przesyłki oraz celu jej nadania. Paczki handlowe o określonej wartości obowiązują dodatkowe opłaty. Etykietę wraz z informacjami dla celników umieść w widocznym miejscu i zamów kuriera. Przez cały proces nadawania paczki do Szwecji szybko przejdziesz na ShipCenter.pl.

Jakim kurierem nadasz tanią paczkę do Szwecji?

Korzystając z oferty Ship Center, jednym kliknięciem porównasz oferty kilku kurierów. Największe firmy mają oddziały w całej Europie, dzięki czemu paczka bez problemu dotrze do adresata w krótkim czasie. Dzięki prostemu generatorowi etykiety adresowej łatwiej uniknąć błędów, które mogą cię słono kosztować.

Trudno oczekiwać, aby przesyłka międzynarodowa kosztowała tyle, co krajowa. Najkrótsza droga do Szwecji biegnie przez Morze Bałtyckie, więc paczki transportowane są statkami lub samolotami. Koszt dostawy uzależniony jest od wymiarów i wagi przesyłki, wybranych usług dodatkowych oraz metody transportu. Z reguły tylko przesyłki ekspresowe dostarczane są drogą powietrzną.

Ile dni idzie paczka kurierska do Szwecji?

Tania paczka do Szwecji nie zawsze idzie dużo dłużej niż ekspresowa. Za priorytetową usługę warto dopłacić np. kiedy potrzebujesz szybko dostarczyć dokumenty. Przy wysyłaniu zakupów internetowych czy prezentów, różnica 1-2 dni nie gra roli.

Można przyjąć, że przesyłki docierają do Szwecji w 3-5 dni roboczych licząc od dnia nadania. W najbliższych latach czas dostawy będzie ulegał przyspieszeniu. Paczek zagranicznych ma kursować coraz więcej, co jest efektem rozwoju branży e-commerce.

Chociaż Szwecja nie stoi na podium krajów, do których Polacy wysyłają przesyłki najczęściej, coraz więcej firm kurierskich obejmuje ją swoimi usługami. Jeśli nadajesz dużo paczek w tamte rejony, warto znaleźć stałego kuriera do ich obsługi.