Geotechnika dla sektora przemysłowego, produkcyjnego w Krakowie. Lista firm geotechnicznych

Każda inwestycja, zwłaszcza duża, wymaga odpowiedniego zabezpieczenia gruntu. Fundamenty to sprawa podstawowa, i jeśli podłoże, na którym chcemy postawić daną budowlę, jest niespójne, lub nie spełnia wymagań bezpieczeństwa, potrzebna jest firma geotechniczna, która zajmie się jego zagęszczeniem i odpowiednim przygotowaniem. Poniżej przedstawiamy listę firm z Krakowa, które świadczą usługi dla sektora przemysłowego i produkcyjnego w Krakowie.

Keller

Badania i opinie geotechniczne są podstawą do rozpoczęcia jakiejkolwiek budowy. Zdarza się, że grunt jest zbyt luźny lub posiada inne parametry, które nie pozwalają na postawienie danej inwestycji bez ingerencji w podłoże. Analizą i wzmacnianiem gruntu zajmuje się firma Keller, a jej ofertę możesz znaleźć na stronie www.keller.com.pl. To firma o zasięgu ogólnopolskim, która ma główną siedzibę w Warszawie, jednak jej krakowski oddział funkcjonuje bardzo prężnie, z uwagi na bardzo dużą liczbę inwestycji, które są realizowane na południu Polski. Odpowiednie przygotowanie gruntu jest ważne zwłaszcza przy wszystkich inwestycjach z zakresu sektora przemysłowego i produkcyjnego, ponieważ zakłady tego typu zatrudniają sporo ludzi i posiadają duże rozmiary.

Wibra

Wibra to firma z Krakowa, która jednak w swoich działaniach nie ogranicza się tylko do Małopolski. Pracują tutaj ludzie z dużym doświadczeniem w inżynierii drogowej, przemysłowej czy kubaturowej. To firma budowlana, która jednak zajmuje się także badaniami oraz wzmacnianiem gruntu. Jest to zresztą działalność, która była przez spółkę realizowana od samego początku, a dzięki trzydziestoletniemu doświadczeniu została ona rozwinięta i poszerzona.

GEOTECH Andrzej Krzemiński

Czasami zdarza się, że grunt, na którym chcemy zbudować daną inwestycję, jest już gotowy pod budowę. W takim przypadku warto sprawdzić na przykład skład gleby i jej właściwości pod kątem zanieczyszczeń. Badania geotechniczne wykonuje firma GEOTECH Andrzej Krzemiński z Krakowa, która ma duże doświadczenie w sporządzaniu dokumentacji i różnego rodzaju analiz geotechnicznych. Firma obsługuje biura architektoniczne, firmy budowlane, czy instytucje biznesowe i ma duże doświadczenie w badaniu podłoża pod duże inwestycje.

Geotechnika Południe

Znaną firmą z Krakowa, świadczącą usługi geotechniczne na południu Polski, jest Geotechnika Południe, która zajmuje się geologią inżynierską i klasyczną jej formą. Specjalizacją firmy jest wykonywanie wierceń rdzeniowych metodą wrzutową na terenie całego kraju. Oferuje badania i opinie geotechniczne a także liczne rodzaje dokumentacji. Zajmuje się także metodami wzmacniania podłoża gruntowego czy zabezpieczaniem wykopów, a w swojej ofercie ma między innymi takie techniki jak ściany szczelinowe i berlińskie, palisady CFA i VDW oraz kolumny betonowe i żelbetonowe, a także palowanie. To firma, która zrobi zarówno badania podłoża, jak i wzmocni grunt pod budowę. Warto zapoznać się z ofertą, ponieważ jest ona bardzo szeroka i specjalistyczna.