Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Krzeszowice

Co warto wiedzieć przed zakupem kostkarki do lodu?

W nowoczesnej kuchni nie może zabraknąć urządzenia zwanego kostkarką do lodu. Mimo tego, że kostkarki do lodu stają się coraz powszechniejsze jako element wielofunkcyjnej lodówki to jednak wolnostojąca wersja kostkarki do lodu to idealny wybór dla osób, które potrzebują tego typu funkcjonalności we własnej kuchni. Jeśli chodzi o takie urządzenia to sporym wyborem produktów dysponuje sklep oleole.pl pod adresem strony internetowej https://www.oleole.pl/kostkarki-do-lodu.bhtml.

Rodzaje kostkarek do lodu

Na początek warto uświadomić sobie, że w sklepach znajdziemy dwa główne rodzaje kostkarek – te przeznaczone dla przemysłu oraz te, które idealnie nadają się do użytku domowego. Te przemysłowe charakteryzują się większą pojemnością i wydajnością oraz świetnie sprawdzają się przy obsłudze barmańskiej i ogólnie w gastronomii. Jeśli jednak szukamy kostkarki do domu, a więc do użytku w kuchni to powinniśmy rozejrzeć się za modelem, który idealnie wkomponuje się w wystrój pomieszczenia w którym ją umieścimy. Na szczęście wiele nowoczesnych modeli występuje w różnych kształtach, formach i dominują całkiem czarne lub jasne barwy. Niektóre większe modele kostkarek przeznaczone są do zabudowy. W przypadku modeli do zabudowy znajdziemy również te, które można bezpośrednio podpiąć pod bieżące ujęcie wody, a więc taka kostkarka wyprodukuje lód w pełni automatycznie i nie musimy ręcznie dolewać do niej wody.

Cechy dobrej kostkarki do lodu

Moc kostkarki do lodu to cecha niezwykle istotna jeśli zależy nam na tym, aby szybko i bez zbędnego oczekiwania przygotować lód. Kostkarka o dużej mocy pracuje wydajniej i może w trakcie jednej tury wyprodukować więcej lodu. Niektóre modele kostkarek pozwalają wybrać rozmiar tworzonych kostek lodu. Dla wielu osób to istotna funkcja, która pozwala cieszyć się idealnie przygotowanym lodem w zależności od aktualnych potrzeb. Nowoczesne kostkarki do lodu to urządzenia w pełni automatyczne, więc po napełnieniu zbiornika wodą i kliknięciu odpowiedniego przycisku na obudowie pozostaje jedynie poczekać na idealnie uformowane kostki lodu. Termostat rozpocznie pracę, a następnie urządzenie wyłączy się samoczynnie w momencie w którym kostki będą przygotowane do wyjęcia. Przed zakupem danego typu kostkarki upewnić się, że nie pracuje ona zbyt głośno – to jedna z istotnych wad tego typu urządzeń co do której wiele osób ma największe zastrzeżenia. Jeśli mamy zamiar kostkarkę przechowywać i używać w kuchni to powinniśmy na ten parametr zwrócić szczególną uwagę.