Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Krzeszowice

Jeśli potrzebna jest toaleta przenośna, w takim przypadku można zarówno zdecydować się na jej zakup, jak również na wynajęcie. Co się bardziej opłaca?

Toalety przenośne doskonale sprawdzają się tam, gdzie nie można zastosować standardowych toalet. Brak doprowadzonych instalacji wodnej i kanalizacyjnej, brak planów budowy takich instalacji, chwilowe problemy z ich działaniem – to jedynie kilka przykładowych sytuacji, gdy toaleta przenośna będzie nieodzowna.

Gdy potrzebna będzie taka przenośna toaleta, można ją zakupić na własność, ale można również zdecydować się na jej wynajęcie, na przykład w firmie WC Chatka.

Co będzie bardziej opłacalne? Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z naszymi poradami!

Toaleta przenośna – wynajem

Gdy potrzebne są przenośne toalety, najczęściej wybór pada na ich wynajęcie. To najbardziej korzystna propozycja dla klientów, zarówno w przypadku wynajmu krótkoterminowego, jak i długoterminowego.

Wypożyczalnia toalet przenośnych może zaoferować swoim klientom kompleksową usługę, która obejmuje:

  • dostawę wybranych toalet
  • montaż toalet we wskazanym miejscu
  • serwis przenośnych toalet
  • odebranie toalet po zakończeniu okresu wynajmu

Firmy dostarczające toalety mogą zaoferować swoim klientom szeroką gamę różnych modeli do wyboru, w tym także toalety typu VIP o wyższym standardzie, toalety dla osób niepełnosprawnych, toalety przystosowane do potrzeb rodziców z dziećmi, pisuary, stacje do mycia rąk.

Taka toaleta najczęściej wybierana jest na place budów, na imprezy masowe, na tereny rekreacyjne i wypoczynkowe, na przykład na plaże, do parków, także możemy zobaczyć je na przystankach, przy punktach gastronomicznych.

Ile kosztuje wypożyczenie toalety przenośnej? Koszty w tym przypadku zależne są od szeregu czynników, w tym między innymi od wybranego typu toalety, szacowanej liczby jej użytkowników, lokalizacji, czasu wynajmu czy dodatkowych usług.

Gdy toaleta wynajmowana jest długoterminowo, wtedy koszt wynosi najczęściej od około 200 do 400 złotych na miesiąc. Wynajem krótkoterminowy to koszt od kilkudziesięciu złotych za jeden dzień. Dokładne cenniki można znaleźć na stronach internetowych wypożyczalni lub można poprosić o dokonanie wyceny indywidualnej.

Toaleta przenośna – zakup

Druga opcja to zakupienie toalety przenośnej na własność. W tym przypadku musimy liczyć się z większym wydatkiem jednorazowym. Toalety przenośne to koszt od około 1500 złotych do nawet 2500 złotych.

Należy pamiętać także o tym, że toaleta będzie wymagała zastosowania odpowiednich preparatów do jej użytkowania – jest to koszt kolejnych kilkuset złotych. Trzeba także dodać koszty opróżniania toalety – wzywa się wtedy wóz asenizacyjny.

Zakup toalety przenośnej najbardziej opłacany jest w sytuacji, gdy ma być ona umieszczona w konkretnym miejscu na dłuższy okres, ponieważ wtedy decyzja ta będzie najbardziej opłacalna.

Podsumowując, gdy potrzebna jest przenośna toaleta wynajem to jedna z opcji. Drugą jest zakup. Co wybrać? Zarówno zakup, jak i wynajem toalet przenośnych mają swoje plusy i minusy. Jednak wtedy, gdy liczy się wygoda, a także przystępne ceny, warto zdecydować się na skorzystanie z usług wypożyczalni – w ofercie posiadają wiele modeli toalet, a także zapewniają swoim klientom kompleksową obsługę.

Toaleta przenośna – lepiej wynająć czy kupić?