Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Krzeszowice

Jak wiadomo, zakup prawdziwych perfum to dla wielu poważny wydatek. W końcu nie każdy może sobie pozwolić ot tak – zapłacić kilkaset złotych na nowych zapach dla swojego ciała. W wielu nierenomowanych sklepach, szczególnie internetowych możemy spotkać się niestety z podróbkami. Warto wiedzieć, jak odróżnić je od prawdziwych produktów.

W prawdziwych, oryginalnych perfumach, stężenie olejków zapachowych będzie wynosiło przynajmniej 25%. Oznacza to, że decydując się na prawdziwy produkt Hugo Boss Bottled Night w jakiejkolwiek drogerii lub perfumerii, zapach będzie utrzymywał się nawet do kilku dni. Jeśli produkt, po który sięgniemy okaże się wodą perfumowaną, lub nawet jeśli to będzie woda toaletowa Hugo Boss, zapach nie utrzyma się już tak długo.

Cena

Wszystkie oryginalne produkty zapachowe, zawsze charakteryzują się wysokimi cenami. Jeśli zauważymy, że perfumy rzekomo oryginalne są niezwykle tanie, w porównaniu do ceny katalogowej, istnieje duża szansa, że mamy do czynienia z podróbką.

Co ważne, inaczej wygląda cena w sklepach stacjonarnych, a inaczej w internetowych. Punkty stacjonarne nakładają spore marże, natomiast pozwalają sobie też na duże przeceny. Nic w tym dziwnego – końcowa cena i tak będzie dość wysoka. Świadomy klient z pewnością zauważy, że istnieją pewne progi cenowe, które ustalają dolną granicę ceny oryginału. Te wyjątkowo niskie, zawsze powinny budzić nasze wątpliwości.

Opakowanie

Kolejny krok, to zwrócenie uwagi na opakowanie – nawet na najmniejsze detale. Niekiedy będzie to tylko jedna literka, inna czcionka, lub odcień – bardzo łatwo się naciąć. Warto porównać opakowanie do oryginału. Spójrzmy na folię, w jaką kartonik jest zawinięty. Miejsca sklejenia, a także szerokość folii, które na siebie nachodzą. Nadmiar folii lub jej brak, to także istotna sprawa.

Flakonik

Następnie, równie dokładnie obejrzyjmy jak wygląda flakonik. Co będzie ważne? Kształt buteleczki, wielkość korka, odcienie, nadruki i inne kwestie muszą się tutaj zgadzać. Nie dajmy się zwieść, że jakakolwiek niezgodność jest wyłącznie błędem wynikającym z produkcji. Zgadzać musi się niestety wszystko.

Zwróćmy uwagę na sposób wykonania i wygląd ogólny buteleczki, nie pomijając przy tym atomizera. Producenci perfum zawsze przykładają dużą wagę do detali i niezwykle starają się o to, aby ich produkty odzwierciedlały ich bardzo wysoką cenę. Wszystkie szczegóły są bardzo dopracowane i wykonane z najwyższą precyzją. Inaczej wygląda to wypadku falsyfikatów, gdzie po chwili uda się nam dostrzec niewielkie, aczkolwiek widoczne niedoskonałości. Będzie to nieodpowiednia przejrzystość szkła, inne tworzywo korka lub krzywe kanty buteleczki.

Pojemność

Przed zakupem, dowiedzmy się jakie są standardowe pojemności danych perfum. Chociażby w wypadku znanego wszystkim Hugo Boss Bottled Night 100ml, 200ml, ale też 30ml i 50ml. Niekiedy będą to pojemności mniej standardowe, jak np. 75ml bądź 125ml. Wydaje się, że to szczegół, aczkolwiek może nas to uchronić przed zakupem produktu podrobionego.

Na końcu…

Nie zapomnimy o tym co jest najważniejsze, czyli o zawartości. Nie zawsze jest taka możliwość, ale może nam to pomóc w ocenie jakości produktu. Oryginale perfumy zawsze generują trzy nuty zapachowe. Pierwszą – wyczujemy natychmiast, zaraz po aplikacji. Dwie kolejne wyczuwalne będą dopiero po kilku godzinach. Kiedy spotkamy się z falsyfikatem wyczujemy tylko tą pierwszą, która dodatkowo zniknie bardzo szybko.

Hugo Boss Bottled Night, czy podróbka? – Jak odróżnić prawdziwe perfumy od podrabianych?