Piękna zielona trawa to marzenie każdego ogrodnika. Nie jest to jednak zadanie łatwe - potrzebna jest odpowiednia wiedza, doświadczenia, a także dużo sprzętu. Wielu z nas nie jest w stanie zainwestować w to tyle pieniędzy, a przede wszystkim czasu. Na szczęście jest na rynku rozwiązanie, które pomoże mieć zielony trawnik, bez angażowania wielkich środków. Sztuczna trawa w rolce zdobywa coraz większe uznanie. W tym artykule sprawdzamy, gdzie znajdzie ona swoje zastosowanie, jakie zalety ma takie rozwiązanie, a przede wszystkim, ile to kosztuje. Zapraszam do zapoznania się z materiałem.

Sztuczna trawa w rolce na boisku sportowym

To pierwsze skojarzenie, które przychodzi nam na myśl w przypadku sztucznej trawy w rolce. I całkiem słusznie, doskonale sprawdza się ona na boiskach sportowych, gdzie służy jako nawierzchnia. W tym przypadku daje o sobie znać jej funkcjonalność, a także wytrzymałość - sztuczna trawa w rolce jest odporniejsza na zadeptywanie niż jej naturalny odpowiednik.

Sztuczna trawa w rolce - zastosowanie, zalety i cena

Zastosowanie tego rozwiązania powoduje, że na danym boisku sportowym zajęcia mogą odbywać się przez cały rok. Dla porównania boiska z naturalną trawą używane są tylko kilka miesięcy w roku - nie wchodzi się na zwłaszcza zimą, ale utrudniony jest do nich dostęp również jesienią. Trawa w rolce wykonana z syntetycznych materiałów odporna jest na zmieniające się warunki pogodowe - nie straszne są jej jesienne opady, zimowy mróz, czy też letnie słońce.

Trawa w rolce w ogrodzie, na tarasie i balkonie

Utrzymanie zielonego trawnika wokół domu nie jest zadaniem prostym. Wymaga to odpowiedniej wiedzy, sprzętu, a także dużo wolnego czasu, który trzeba wykorzystać w ogrodzie. Alternatywą dla naturalnego trawnika jest sztuczna nawierzchnia rozkładana z trawy w rolce. Jej zastosowanie wymaga mniejszego zaangażowania czasu i pieniędzy w proces pielęgnacji.

trawa w rolce w ogrodzie

Taka trawa dobrze wygląda w ogrodzie, gdzie przez cały rok utrzymuje swój zielony kolor oraz dobrą kondycję. Sprawdzi się również w innych miejscach - mowa tutaj przede wszystkim o tarasie i balkonie. Zielony trawnik dobrze wkomponuje się ich aranżację i doda im charakteru. Ich utrzymanie w takich miejscach ograniczy się do odkurzania ich powierzchni.

Zalety stosowania sztucznej trawy w rolce

Trawy w rolce mają ogromną liczbę zalet, dzięki którym tak często są wybierane przez właścicieli domów jednorodzinnych, włodarzy miejskich, czy też przedsiębiorców. Jakie są zalety trawy tego rozwiązania?

  • łatwość montażu - poradzi sobie z nim nawet laik. Nie wymagane jest posiadanie specjalistycznego sprzętu, czy też profesjonalnej wiedzy. Wystarczy zastosować się do zaleceń producenta.
  • wytrzymałość - trawa w rolce idealnie sprawdzi się na boiskach sportowych i ogrodach, w których bawią się dzieci. Jest dużo bardziej odporna na uszkodzania, a przede wszystkim warunki pogodowe niż naturalna trawa.
  • niższe koszty utrzymania - sztuczna trawa w rolce nie wymaga podlewania, ani koszenia, dzięki czemu koszty jej utrzymania są dużo niższe niż naturalnej trawy.

Wśród zalet tego rozwiązania można wymienić jeszcze ekologiczność trawy w rolce. Jej nadmiar nie jest wyrzucany, ale może być ponownie użyty.

Trawa w rolce - cena

Cena trawy w rolce w Warszawie uzależniona jest przede wszystkim od rodzaju podłoża, który chcemy zakupić. Najtańsze rozwiązania kosztują już kilkanaście złotych, te najdroższe mogą być warte nawet kilkaset. Ostateczny wybór trawy w rolce powinniśmy skonsultować z profesjonalnym doradcą.