Obecnie, istnieje coraz większa świadomość tego, jak poważną sytuacją jest nieuzupełnienie braku zębowego. Niestety, wciąż wiele osób nie posiada dostatecznej wiedzy związanej z implantami, co też wiąże się z niepotrzebnym lękiem, a także zaniedbaniem regularnych konsultacji stomatologicznych.

Chcąc wstawić sobie implanty Żoliborz i inne dzielnice Warszawy będą w stanie zaoferować nam wiele gabinetów, które specjalizują się właśnie w takich usługach. Zanim jednak przystąpimy do działania, warto dowiedzieć się co nieco o tym zabiegu. Pacjenci zawsze zadają sporo pytań, dlatego poniżej wyjaśniliśmy pokrótce te najważniejsze i najczęściej pojawiające się.

Implanty – czym tak naprawdę są?

Implant, to nic innego jak śruba wykonana z tytanu, której zadaniem jest zastąpienie korzenia zęba pacjenta. Właśnie na niej, mocuje się protetyczną koronę, które stanowi uzupełnienie zęba, którego utraciliśmy.

Implantacja jest doskonałym rozwiązaniem i szansą na posiadanie pełnego uzębienia. Bez względu na to, czy brakuje nam jednego, tylko kilku, bądź nawet wszystkich zębów. Jest to świetna alternatywa dla protez ruchomych, których użytkowanie niekiedy prowadzi do zaniku kości. Implanty imitują nasze naturalne zęby, przy czym nie wpływają na zmianę kształtu kości szczęki, ponadto są one niezwykle mocne i stabilne.

Jak wyłonić najlepszego specjalistę?

Wybór wyspecjalizowanego i wykształconego implantologia to podstawa oraz pierwszy krok, który musimy wykonać, kiedy zależy nam na poprawnym wszczepieniu implantów stomatologicznych. Pamiętajmy, że nie może być to „pierwszy lepszy” dentysta w Warszawie. Warto poszukać rekomendacji na temat lekarzy w Internecie. Znajdziemy niezliczoną ilość stron, które zawierają takie informacje. W tym wypadku, dobrym pomysłem będzie odwiedzenie strony Polskiego Towarzystwa Implantologicznego, gdzie znajdują się dane rekomendowanych implantologów. Będzie to o wiele lepsze rozwiązanie, niżeli korzystanie z natychmiastowej pomocy pogotowia stomatologicznego.

Implanty – Żoliborz, Wilanów czy też Bielany – wszystko co warto o nich wiedzieć

Implantacja zęba – na czym ona polega?

Faktem wartym podkreślenia jest to, że cały zabieg implantacji przebiega w znieczuleniu, dlatego nie ma obaw o jakiekolwiek dolegliwości bólowe podczas wszczepienia. Proces polega na początkowym nacięciu dziąsła i wprowadzeniu implantu do kości. Jeszcze uprzednio, stomatolog wykonuje wycisk zębów pacjenta po to, aby korona implantu był idealnie do nich dopasowana.

Kto i z jakiego powodu nie może poddać się zabiegowi implantacji?

Należy być świadomym, że nie w każdym wypadku możliwe jest posiadanie implantów zębowych. Nie powinno się ich wszczepiać osobom uzależnionym od palenia tytoniu, a szczególnie takim, którzy wypalają powyżej pięciu papierosów dziennie.

Palacze posiadają o wiele gorsze ukrwienie kości i tkanek miękkich, a to bezpośrednio wpływa na bardzo szybki zanik kości, wokoło implantu. Z takimi samymi konsekwencjami musza też się liczyć osoby, które cierpią na nieuregulowaną cukrzycę.

Pamiętajmy jednak, że chociażby często spotykania parodontoza, nie jest już przeciwwskazaniem do wszczepienia implantów.

Cena implantów – jakich kosztów powinniśmy się spodziewać?

Co ciekawe, cena implantu może zależeć od wielu aspektów, które wpływają na ostateczny koszt całego zabiegu. Będzie to z pewnością wykształcenie specjalisty, który dokonuje wszczepień – odbyte kursy i szkolenia. Możemy spotkać się z bardzo rozbieżnymi cenami, w zależności od wykorzystywanych materiałów, dlatego cena za jeden implant, może wahać się między tysiącem, a nawet pięcioma tysiącami złotych.