Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Krzeszowice

Chcemy mieszkać bezpiecznie – właśnie dlatego kupujemy nie tylko drzwi antywłamaniowe, ale także decydujemy się na rolety antywłamaniowe. Teraz możemy zakupić je także w wariancie z silnikiem elektrycznym!

Niemalże każdy dom jest obecnie wyposażony w osłony okienne – mogą one również pełnić funkcję antywłamaniowe. Shutters, rolety, plisy czy żaluzje fasadowe to tylko kilka propozycji w bogatym asortymencie producentów.

Największym zainteresowaniem cieszą się jednak rolety antywłamaniowe – to specjalne rolety zewnętrzne, które posiadają wzmocnioną konstrukcję i specjalne elementy zapobiegające wyważeniu.

Takie osłony okienne można znaleźć także w asortymencie firmy Bubendorff – to renomowany francuski producent oferujący elektryczne rolety żaluzje w wielu wariantach do wyboru.

Co warto wiedzieć o roletach antywłamaniowych z silnikiem elektrycznym? Zapraszamy do zapoznania się z naszymi poradami!

Antywłamaniowe rolety elektryczne – obsługa rolet nigdy nie była taka prosta!

Rolety obsługiwane ręcznie mogą być kłopotliwe, gdy są zamontowane w całym domu. Trzeba zawsze opuścić je przed wyjściem z domu, a także na noc, gdy chcemy zapewnić sobie większą prywatność.

Właśnie dlatego dzisiaj dużym zainteresowaniem cieszą się rolety antywłamaniowe zewnętrzne – są to rolety wyposażone w silniki elektryczne, które po uruchomieniu opuszczają lub podnoszą roletę.

Rolety elektryczne mogą być uruchomione przez:

  • naciśnięcie przycisku zamontowanego przy oknie
  • radiowo – przez naciśnięcie przycisku na pilocie bezprzewodowym
  • przez czujnik zmierzchowy (nasłonecznienia) – zamyka rolety po zmierzchu i podnosi o poranku, może symulować obecność domowników
  • przez programator – programujemy godziny opuszczania się i podnoszenia rolet, także może symulować obecność domowników
  • przez system typu inteligentny dom – można także zdecydować się na podłączenie rolet do systemu tego rodzaju, aby potem dowolnie programować pracę rolet lub uruchamiać je przez aplikację on-line, na przykład na smartfonie, tablecie

Rolety antywłamaniowe solarne – zasilane energią słoneczną

Interesującą propozycją są także rolety zewnętrzne antywłamaniowe solarne. To rolety, które posiadają wbudowane panele fotowoltaiczne i współpracujące komponenty, które pozwalają na przekształcanie energii promieniowania słonecznego w energię elektryczną.

Takie rolety solarne nie wymagają podłączenia do sieci elektrycznej, dlatego też można łatwo zamontować je również na istniejących już budynkach – bez potrzeby prowadzenia kłopotliwych i czasochłonnych prac montażowych.

Oferowane przez firmę rolety solarne działają także w pochmurne dni – zamontowane w nich panele efektywnie pobierają energię słoneczną i powodują, że rolety działają przez okrągły rok.

Firma Bubendorff oferuje także specjalne rolety z regulowanymi lamelami – wyglądają jak żaluzje zewnętrzne, a przy tym zapewniają skuteczną ochronę przed włamaniami.

Rolety antywłamaniowe – ile to kosztuje?

Gdy chcemy zdecydować się na rolety antywłamaniowe koszt jest zależny przede wszystkim od ich wymiarów, a także od wykorzystanych materiałów i technologii. Gdy chcemy wybrać solarne rolety zewnętrzne cena będzie wyższa od tych, które nie posiadają paneli fotowoltaicznych.

Na rolety antywłamaniowe cena ustalana jest zatem indywidualnie – najlepiej skontaktować się z producentem lub sprzedawcą, aby uzyskać więcej informacji o cenniku i umówić się na wykonanie wyceny.

Elektryczne rolety antywłamaniowe – wygodna obsługa i bezpieczeństwo!