Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Krzeszowice

Jeżeli planujesz zagraniczne wakacje albo udajesz się poza granicę naszego kraju w celach zawodowych, powinieneś wykupić ubezpieczenie zdrowotne na wyjazd, które jest absolutnie wskazane – dlatego, że pozwoli Ci skorzystać z pomocy lekarskiej i uniknąć dodatkowych kosztów w nieprzewidzianych sytuacjach. W tym artykule przedstawimy Ci najważniejsze kwestie, o których musisz pamiętać, poszukując polisy dla siebie – pozwoli Ci to wybrać najlepiej i zyskać wiedzę dotyczącą ubezpieczenia. Zapraszamy!

Ubezpieczenie zdrowotne na wyjazd – najważniejsze cechy

Na samym początku warto nieco przybliżyć zakres usług, jakie obejmują poszczególne polisy i zaprezentować najważniejsze cechy, jakie posiada ubezpieczenie na wyjazd. Zacznijmy od wypunktowania najważniejszych cech.

  • Ubezpieczenie zdrowotne na wyjazd, dostępne np. tutaj: https://colonnade.pl/dla-ciebie/ubezpieczenia-turystyczne/ubezpieczenie-wyjazdow-za-granice, pozwoli Ci na błyskawiczne zorganizowanie pomocy lekarskiej i pokrycie jego kosztów – niezależnie od miejsca w jakim się znajdujesz i jakiego rodzaju pomocy potrzebujesz.
  • Ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą to gwarancja wysokich sum świadczeń – w przypadku wyboru najdroższych polis, mogą to być kwoty rzędu 200 tysięcy Euro!
  • Oprócz kosztów leczenia, ubezpieczenie zdrowotne na wyjazd, obejmuje również NNW (następstwa nieszczęśliwych wypadków), OC (odpowiedzialność cywilną, np. kiedy spowodujesz wypadek) czy transport medyczny do Polski.
  • Ubezpieczenie zagraniczne obejmuje (nawet w wariancie podstawowym!) również akty terroru, amatorskie sporty ekstremalne, bagaż, choroby tropikalne i kilka innych elementów, które pozwolą Ci zyskać pełne poczucie bezpieczeństwa w trakcie zagranicznych wakacji.
  • Masz możliwość rozszerzenia zakresu ubezpieczenia (w droższych wariantach) również o choroby przewlekłe, profesjonalnie uprawiane sporty ekstremalne, a nawet pokrycie kosztów rezygnacji z biletów lotniczych czy wycieczki.

Ubezpieczenie za granicą, niezależnie od zakupionego wariantu polisy, pozwoli Ci również na skorzystanie z pomocy specjalistów – tzw. Centrum Assistance jest do Twojej dyspozycji niezależnie od formy pomocy, jakiej potrzebujesz i możesz zgłosić się do niego o każdej porze dnia i nocy. Specjalista pomoże Ci w zorganizowaniu pomocy lekarskiej, doradzi kolejne kroki postępowania, a nawet znajdzie dla Ciebie tłumacza.

Oczywiście ubezpieczenie zdrowotne na wyjazd za granicę może objąć nie tylko Ciebie, ale również Twoich bliskich, którzy towarzyszyć Ci będą w trakcie wycieczki. Aby skorzystać z takiej możliwości, wystarczy poinformować o tym firmę ubezpieczeniową albo zaznaczyć odpowiednią opcję podczas zakupu usługi przez Internet.

ubezpieczenie zdrowotne na wyjazd za granicę

Zamów ubezpieczenie na wyjazd za granicę w kilku prostych krokach

Dla wielu osób, wyjeżdżających za granicę, kwestią problematyczną może być sam zakup polisy – przede wszystkim ze względu na brak czasu czy wiedzy. Okazuje się jednak, że w dobie Internetu jest to niezwykle proste i wymaga jedynie wizyty na stronie internetowej firmy ubezpieczeniowej. To właśnie tam znajdziesz specjalny formularz, w którym zaznaczysz wszystkie interesujące Cię opcje i wybierzesz pakiet, który będzie najbardziej odpowiedni dla Ciebie i Twoich bliskich. Cała procedura zakupu polisy trwa kilka minut, a jeżeli masz dodatkowe pytania czy wątpliwości, możesz zamówić ją również telefonicznie.

Warto wiedzieć, że masz prawo zrezygnować z polisy – w terminie 30 dni od poinformowania o zawarciu umowy!

Ubezpieczenie zdrowotne za granicą – jak wygląda pomoc w nagłych wypadkach?

W przypadku nagłego wypadku, wystarczy skontaktować się z Centrum Assistance, by otrzymać wskazówki lub pomoc od specjalisty. W przypadku skorzystania z tej opcji, wizyta u lekarza zostanie zorganizowana przez firmę ubezpieczeniową, a pomoc zostanie Ci udzielona bezgotówkowo. Możesz również udać się do lekarza na własną rękę i opłacić wizytę, jednak chcąc uzyskać zwrot kosztów, powinieneś zabrać fakturę i diagnozę lekarską. Zwrot otrzymuje się już po powrocie do Polski.