Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Krzeszowice

dyktando-podsumowanie

W środę 11 kwietnia 2018 r. o godz. 9.00 w czytelni krzeszowickiej biblioteki odbyło się II Gminne Dyktando z Języka Angielskiego dla uczniów klas II szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Krzeszowice. Celem dyktanda było doskonalenie języka angielskiego wśród dzieci, motywowanie ich do nauki i promowanie literatury angielskojęzycznej. Organizatorami tego wydarzenia a zarazem partnerami były Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna oraz Szkoła Języka Angielskiego metodą Helen Doron z Krzeszowic.

Do dyktanda przystąpili uczniowie reprezentujący szkoły w Nowej Górze, Nawojowej Górze Sance i Krzeszowicach.
Dyktando pod względem merytorycznym przygotowała i przeprowadziła pani Marlena Paliwoda, dyrektor krzeszowickiej szkoły Helen Doron i fundatorka głównych nagród. Zadanie uczniów polegało na uzupełnieniu -  na podstawie słuchanego tekstu - słów i zwrotów brakujących w tekście.

Laureatem II Gminnego Dyktanda z Języka Angielskiego został Mikołaj Dudek, uczeń Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Sance, II miejsce zajęła Marika Masłowska uczennica Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Nawojowej Górze, III miejsce zajęli równorzędnie Tomasz Radwański uczeń szkoły w Sance oraz Bartłomiej Wiktorowicz uczeń Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Krzeszowicach.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki.
Laureat dyktanda wygrał darmowy trymestr nauki w Szkole Języka Angielskiego metodą Helen Doron zdobył również Puchar Helen Doron dla szkoły. Wręczenie tej nagrody nastąpi podczas uroczystej gali, o której dacie i miejscu organizator poinformuje zwycięzcę oraz jego szkołę.

Dyktando, które odbyło się w bibliotece jest efektem trwającej od września 2016 r. współpracy krzeszowickiej placówki ze Szkołą Języka Angielskiego metodą Helen Doron. Dzięki niej  raz w miesiącu uczęszczające do biblioteki dzieci mają możliwość skorzystania z bezpłatnych zajęć języka angielskiego. Każda lekcja stanowi zamkniętą całość, dlatego chętne osoby mogą dołączyć do grupy dzieci w dowolnym czasie.
Serdecznie dziękujemy uczniom i nauczycielom za przybycie. Wszystkim uczestnikom gratulujemy. Zachęcamy do udziału w innych imprezach organizowanych przez bibliotekę w Krzeszowicach.

Anna Hynek

img-1598


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.