Literackie róże i młode talenty w Krzeszowicach - biblioteka ogłasza wyniki

Literackie róże i młode talenty w Krzeszowicach - biblioteka ogłasza wyniki

FOT. Biblioteka w Krzeszowicach

W Krzeszowicach znów zrobiło się kolorowo od dziecięcej wyobraźni. Konkurs plastyczny „Róża dla mojej ulubionej postaci literackiej” pokazał, że literatura może wyjść z książki prosto na kartkę, a potem jeszcze przyciągnąć wzrok na wystawie w bibliotece 🌹📚

  • „Róża dla mojej ulubionej postaci literackiej” przyniosła prace, które naprawdę zatrzymują wzrok
  • Krzeszowickie szkoły i przedszkole pokazały, jak czyta się świat po swojemu
  • Wystawa w bibliotece daje drugie życie konkursowym pracom

„Róża dla mojej ulubionej postaci literackiej” przyniosła prace, które naprawdę zatrzymują wzrok

Konkurs odbył się w ramach 25. Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża”, a jego finał przyniósł sporo powodów do dumy dla młodych twórców i ich opiekunów. Biblioteka podziękowała wszystkim uczestnikom za pomysłowość i za to, że sięgnęli po literackie inspiracje w tak własny, niepowtarzalny sposób.

W kategorii 6-9 lat najlepiej oceniono:

    1. miejsce - Marcel Hering
    1. miejsce - Grzegorz Mulka
    1. miejsce - Monika Kamińska
  • wyróżnienie - Laura Mulka

W starszej grupie, 10-14 lat, nagrody trafiły do:

    1. miejsce - Lena Kwaśnica
    1. miejsce - Amelia Górecka
    1. miejsce - Aniela Molik
  • wyróżnienia - Jakub Adamczyk i Oliwia Śliwińska

Krzeszowickie szkoły i przedszkole pokazały, jak czyta się świat po swojemu

W konkursie wzięły udział dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Krzeszowicach, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Krzeszowicach oraz z Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia w Krzeszowicach. To właśnie z tych miejsc przyszły prace, które pokazały, jak różnie można zobaczyć ulubionego bohatera książkowego.

Każdy uczestnik ma dostać drobny upominek, więc nikt nie wraca z pustymi rękami. Nagrody i upominki można odebrać w Dziale Dziecięco-Młodzieżowym w godzinach otwarcia biblioteki.

Wystawa w bibliotece daje drugie życie konkursowym pracom

Najciekawsze w takich akcjach jest to, że konkurs nie kończy się na werdykcie. Wszystkie prace można oglądać na wystawie w Dziale Dziecięco-Młodzieżowym, więc kto chce zobaczyć, jak młodzi mieszkańcy Krzeszowic potrafią przełożyć literackie emocje na obraz, ma ku temu dobrą okazję.

To właśnie w takich obrazkach najłatwiej zobaczyć, że książki nadal działają na wyobraźnię. I że w Krzeszowicach czytanie potrafi zamienić się w całkiem żywą, barwną przygodę ✨

na podstawie: Biblioteka Krzeszowice.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Biblioteka w Krzeszowicach). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.