Policjanci z Krakowa uczyli podopiecznych domu dziecka - walka z fake news i deepfake

1 min czytania
Policjanci z Krakowa uczyli podopiecznych domu dziecka - walka z fake news i deepfake

Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Krakowie przeprowadzili w Rodzinnym Domu Dziecka „Dar Serca” w Skawinie warsztaty poświęcone bezpieczeństwu w sieci. Spotkanie odbyło się 10 lutego 2026 roku w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu i objęło zagadnienia od cyberprzemocy po dezinformację i deepfake.

Funkcjonariusze omówili z małoletnimi, czym jest cyberprzemoc, dezinformacja, deepfake oraz fake news. Spotkanie miało charakter profilaktyczny - policjanci zwracali uwagę na ochronę prywatności i zasady bezpiecznego zachowania w internecie.

W placówce zorganizowano też konkurs plastyczny pod hasłem “Nie wszystko w sieci jest prawdą”. Każdy uczestnik otrzymał drobny upominek, a autorzy najlepszych prac zostali wyróżnieni nagrodami rzeczowymi w ramach programu “Zagrożenia w sieci - profilaktyka, reagowanie”.

Policjanci podkreślili rolę edukacji w ograniczaniu ryzyka związanego z korzystaniem z internetu oraz wzmacnianiu poczucia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Funkcjonariusze podziękowali dyrekcji, wychowawcom oraz dzieciom z Rodzinnego Domu Dziecka „Dar Serca” w Skawinie za aktywność i współpracę podczas warsztatów.

na podstawie: Policja Krzeszowice.

Autor: krystian