Policjanci z Krakowa uczulili uczniów Ostrężnicy na cyberzagrożenia i zasady ruchu drogowego

Na szkolnym boisku powstało miasteczko ruchu drogowego, a starsi uczniowie wysłuchali prelekcji o zagrożeniach w sieci. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie przeprowadzili zajęcia praktyczne i wykłady dla różnych grup wiekowych.
W piątek, 9 stycznia, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Krakowie odwiedzili Szkołę Podstawową im. Jana Łachuta w Ostrężnicy. W spotkaniu uczestniczyli asp. Anna Trzcionka - Domagała z Wydziału Prewencji oraz asp. szt. Paweł Gibowski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie.
W pierwszej części policjanci spotkali się z uczniami klas IV-VIII. Przeprowadzili wykład poświęcony cyberprzemocy, hejtu oraz zasadom bezpiecznego korzystania z Internetu i reagowania na niebezpieczne sytuacje. Uczestnicy aktywnie uczestniczyli w zajęciach i zadawali pytania.
Młodsi uczniowie z klas I-III brali udział w prelekcji dostosowanej do wieku. Na boisku przygotowano miasteczko ruchu drogowego, które pozwoliło dzieciom przećwiczyć praktycznie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Funkcjonariusze zwracali też uwagę na zasady bezpiecznego spędzania czasu zimą.
Policjanci podkreślili znaczenie edukacji w zakresie bezpieczeństwa zarówno w sieci, jak i na drodze. Dla szkoły była to jednodniowa inicjatywa łącząca wykład z zajęciami praktycznymi, mająca na celu podniesienie świadomości i umiejętności uczniów.
na podstawie: KMP w Krzeszowicach.
Autor: krystian
Przydatne dane teleadresowe
- Zamek Tenczyn w Rudnie. Poznaj tajemnicze ruiny pełne historii
- Brama Zwierzyniecka i Las Zwierzyniec ślad historii blisko Krzeszowic
- Dolina Będkowska jak dojechać i gdzie zaparkować
- Dlaczego warto spędzić cały dzień w Dolinie Eliaszówki?
- Jak zaplanować wycieczkę po Dolinkach Podkrakowskich?
- Wspólnie odkryjmy Pałac Potockich w Krzeszowicach!

