Zakończyły się egzaminy na kartę rowerową dla uczniów z powiatu krakowskiego
Egzaminy na kartę rowerową dla uczniów z powiatu krakowskiego zakończyły się sukcesem. Przez cztery dni uczniowie ze szkół z całego powiatu uczestniczyli w praktycznych testach, które odbywały się na terenie Oddziału Prewencji Policji w Krakowie. Wszyscy uczestnicy zdali egzaminy, a wydarzenie obfitowało w dodatkowe atrakcje przygotowane przez policjantów.
  1. 260 uczniów z 12 szkół uczestniczyło w egzaminach praktycznych na kartę rowerową.
  2. Egzaminy odbyły się na terenie Oddziału Prewencji Policji w Krakowie.
  3. Uczniowie mieli okazję poznać zawód policjanta i uczestniczyć w prelekcjach o bezpieczeństwie.
  4. Wszyscy uczestnicy zdali egzamin i wkrótce otrzymają swoje pierwsze uprawnienia.

W dniach od 20 do 23 maja br. odbyły się praktyczne egzaminy na kartę rowerową, w których uczestniczyli uczniowie z 12 szkół z powiatu krakowskiego. Dzięki uprzejmości dowódcy insp. Jarosława Nowaka, całe przedsięwzięcie miało miejsce na terenie Oddziału Prewencji Policji w Krakowie.

W egzaminach wzięło udział blisko 260 uczniów. Uczniowie musieli pokonać trasę na specjalnie przygotowanym miasteczku rowerowym, które zostało udostępnione przez Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Krakowie. Policjanci oceniali umiejętności poruszania się rowerem, stosowania się do znaków drogowych oraz sygnalizacji świetlnej.

Po zakończeniu egzaminów, funkcjonariusze udzielali uczniom porad dotyczących bezpiecznego poruszania się rowerem. Kolejnym etapem były prelekcje w ramach kampanii „Bezpieczne Wakacje”, prowadzone przez policjantkę Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Krakowie. Dzieci dowiedziały się, jak bezpiecznie spędzać czas podczas wakacji oraz jak dbać o swoje bezpieczeństwo w sieci.

Dodatkową atrakcją było bliższe poznanie zawodu policjanta. Uczniowie obejrzeli film o służbie w Policji, a także mieli okazję porozmawiać z funkcjonariuszami Oddziału Prewencji Policji w Krakowie. Dzieci mogły również obserwować egzamin sprawności fizycznej kandydatów do służby w Policji.

Podczas wydarzenia uczniowie mieli również okazję zobaczyć pokaz sprzętu służbowego, w tym radiowozów i motocykli. Jednego dnia funkcjonariusz ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zaprezentował pokaz jazdy służbowym motocyklem, co wywołało wiele pozytywnych emocji wśród dzieci.

Egzaminom przyglądali się Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Krakowie nadkom. Mariusz Świda oraz Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Krakowie insp. Jarosław Nowak. Obecna była również Pani Katarzyna Dobrzańska z Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, która przekazała upominki dla najmłodszych.

Zaplecze medyczne podczas egzaminu zapewnili funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie. Wszystkie dzieci zdały egzamin, a już wkrótce odbiorą swoje pierwsze uprawnienia. To pierwsze tego typu przedsięwzięcie, które odbyło się poza terenami szkół. Organizatorzy zapraszają pozostałe szkoły z powiatu do wzięcia udziału w przyszłym roku.

Szkoły biorące udział w tegorocznym egzaminie wyraziły swoje zadowolenie z profesjonalizmu i warunków, w jakich odbywały się testy. Organizatorzy dziękują dyrekcji szkół za współpracę i zapraszają do udziału w przyszłych edycjach.


Wg inf z: KMP w Krzeszowicach