Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego “Siódmy Kontynent” w naszej bibliotece. W piątek, 19 maja o godzinie 18:00 obejrzymy film, który premierę w polskich kinach miał zaledwie parę miesięcy temu.

“AFTERSUN” – filmowy debiut pochodzącej ze Szkocji Charlotte Wells to pozornie prosta opowieść o młodym ojcu i córce spędzających razem urlop w tureckim kurorcie.
Podczas wspólnych wakacji Callum i Sophie stają się sobie bliżsi niż kiedykolwiek. W filmie widzimy jednak tylko wycinki rzeczywistości, z których sami musimy ułożyć sobie historię. Reżyserka nie podaje jednoznacznych odpowiedzi ani konkluzji – pozostawia widzowi pole do własnej interpretacji.
Nominowany do Oscara zachwycający Paul Mescal w duecie z debiutującą na wielkim ekranie Frankie Corio tworzą na ekranie tak naturalną więź, że czujemy, jakbyśmy podglądali z ukrycia prawdziwą rodzinę na prawdziwych wakacjach.

Poruszający scenariusz, znakomite aktorstwo i rewelacyjna ścieżka dźwiękowa. Jeśli jeszcze nie widzieliście “Aftersun” zapewniamy, że naprawdę warto!

Sala konferencyjno-kinowa biblioteki, piątek, 19 maja, godzina 18:00.

Źródło: http://ckiskrzeszowice.pl/wydarzenia/dyskusyjny-klub-filmowy-aftersun-

grafika przedstawia plakat filmowy "Aftersun" - źródło https://www.filmweb.pl/film/Aftersun-2022-10013300/posters
grafika przedstawia plakat filmowy “Aftersun” – źródło https://www.filmweb.pl/film/Aftersun-2022-10013300/posters