Serdecznie zapraszamy na uroczyste zakończenie projektu „Szansa – nowe możliwości dla dorosłych”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Podsumowanie i prezentacja projektu odbędą się w sobotę 25 marca w siedzibie Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Krzeszowicach, przy ul. Szkolnej 6 w Krzeszowicach, o godzinie 10:00.
Licząc na niezawodne przybycie
Łączymy wyrazy szacunku
Piotr Olszówka Prezes Fundacji Wspierania Więzi Lokalnych Linking Foundation
Klaudia Węgrzyn Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Krzeszowicach

grafika przedstawia zaproszenie na zakończenie projektu Szansa
grafika przedstawia zaproszenie na zakończenie projektu Szansa

Projekt SZANSA w Krzeszowicach

Fundacja Wspierania Więzi Lokalnych Linking Foundation wdraża model wsparcia „Edukacja dla Uchodźców” w ramach powierzonego grantu dofinansowanego z projektu „Szansa – nowe możliwości dla dorosłych”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. W Krzeszowicach zajęcia odbywają się w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Krzeszowicach przy ulicy Szkolnej, gdzie kilkadziesiąt dorosłych osób podzielono na dwie grupy zajęciowe. W czasie zajęć z osobami dorosłymi, biorącymi udział w szkoleniach językowych i tematycznych, dzieci uczestników kursów mają zapewnioną opiekę w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Krzeszowicach oraz w restauracji „Red Bowling Club” przy ul. Krakowskiej w Krzeszowicach.
Projekt w Krzeszowicach objął patronatem Burmistrz Gminy Krzeszowice Wacław Gregorczyk, partnerami projektu są Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Krzeszowicach oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzeszowicach.
W ramach projektu „Szansa – nowe możliwości dla dorosłych” realizowane są następujące formy wsparcia:
I. Diagnoza umiejętności podstawowych, w tym znajomości języka polskiego
II. Wsparcie edukacyjne:
– kurs języka polskiego – 30 godzin
– warsztaty tematyczne dotyczące życia i pracy w Polsce – 50 godzin np. z zakresu tematycznego:
– Instytucje w Polsce,
– Podstawy poszukiwania pracy w Polsce,
– Pracuję legalnie w Polsce,
– Wiedza o Polsce,
– Transport i komunikacja.
III. Walidacja rezultatów szkolenia
Szkolenia dla uchodźców w ramach tego projektu, wykonywanego przez Fundację Wspierania Więzi Lokalnych Linking Foundation, odbywają się także w Dobczycach.