Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Krzeszowice

Rumień na twarzy — jak się go pozbyć? Laserowe usuwanie rumienia

Rumień na twarzy (łac. erythema) to coś więcej, niż chwilowe zaczerwienienie związane z emocjami. Czy wiesz, że nieleczony może doprowadzić do rozwoju trądziku różowatego? Laserowe usuwanie rumienia to najlepszy sposób walki z tym defektem urody. Sprawdź, jak działają nowoczesne systemy laserowe i zachwycaj zdrową skórą o jednolitym kolorycie.

Laserowe usuwanie rumienia a przyczyny niedoskonałości

Piękna, głaska skóra bez niedoskonałości typu rumień naczyniowy, pozwala nam czuć się atrakcyjnie i z przyjemnością spoglądać w lustro. Niestety część kobiet nie czuje się pięknie ze względu na trwałe zaczerwienienia skóry twarzy, obejmujące przede wszystkim policzki. Zastanawiasz się, dlaczego tak się dzieje? Czynnikami sprawczymi rumienia są:

 • uwarunkowania genetyczne,
 • intensywny wysiłek fizyczny,
 • nałogowe spożywanie alkoholu,
 • silne emocje,
 • chroniczny stres,
 • regularne korzystanie z solarium,
 • nadmierne i częste opalanie,
 • stosowanie niektórych leków (np. przeciwdrgawkowych),
 • ekspozycja skóry twarzy na gwałtowne wahania temperatur,
 • zbyt gorące i pikantne potrawy w codziennej diecie.

Nie jesteś pewna, czy w ogóle warto zdecydować się na laserowe usuwanie rumienia? Poza nieestetycznymi zaczerwieniami, które początkowo pojawiają się na chwilę, a z czasem są stałe, rumieniowi towarzyszą również inne objawy. Pieczenie, łuszczenie skóry i wypryski obniżają komfort funkcjonowania, pozostawione same sobie mogą stać się jeszcze bardziej uciążliwe, prowadząc do trądziku różowatego. Z tego względu rozsądnym wyjściem jest skorzystanie z laserowego leczenia rumienia z użyciem najnowszych rozwiązań technologicznych — Cutera Excel V i DYE-VL to Twoi sprzymierzeńcy w walce z rumieniem naczyniowym.

Laserowe usuwanie rumienia naczyniowego — jakie efekty daje Cutera Excel V+?

Excel V+ to innowacyjny laser naczyniowy, który emituje impulsy o dwóch długościach fali (532 nm i 1064 nm). Urządzenie likwiduje rumień oraz inne zmiany naczyniowe znacznie szybciej niż lasery medyczne starszej generacji. Excel V+ wysyła bardzo krótkie impulsy, które działają selektywnie, bez uszkodzenia okolicznych tkanek. Specjalne głowice chłodzące zapewniają komfort podczas zabiegu laserowego usuwania rumienia na twarzy. Nie musisz więc obawiać się dolegliwości bólowych ani poparzeń. Ten rewolucyjny sprzęt firmy Cutera może być wykorzystany również w terapii:

 • blizn,
 • przebarwień,
 • trądziku różowatego,
 • plam starczych,
 • rozproszonych zaczerwienień.

Usuwanie rumienia laserem — poznaj zabieg DYE-VL

Laserowe usuwanie rumienia systemem DYE-VL dostępne m.in. w warszawskiej Klinice Miracki daje równie zadowalające efekty, co redukcja zmian za pomocą Excel V+. Głowica DYE-VL PRO Special Edition pozwala osiągnąć niespotykaną dotychczas precyzję i skuteczność. Zaawansowany aplikator chłodzący dba o odpowiedni komfort pacjentki — niwelując nieprzyjemne doznania nawet przy maksymalnej mocy urządzenia. Laser jest bezpieczny dla tkanek sąsiadujących, za sprawą mniejszej plamki zabiegowej (1cm2) działa jedynie w obrębie problematycznego obszaru objętego rumieniem. Energia laserowa w sposób termiczny uszkadza naczynia krwionośne, które jest następnie w naturalny sposób usuwane z organizmu, a skóra odzyskuje jednolitą barwę. Innowacyjna głowica świetnie radzi sobie z niwelowaniem tzw. pajączków. Laseroterapia nie wymaga rekonwalescencji.

Warto dodać, że DYE-VL doskonale sprawdza się również do redukcji przebarwień posłonecznych, hormonalnych lub zabiegów fotoodmładzania (laser obkurcza włókna kolagenowe, dzięki czemu skóra jest bardziej elastyczna i jędrna, drobne zmarszczki zostają spłycone). DYE-VL to urządzenie o wszechstronnym zastosowaniu, które gwarantuje wysoki komfort, bezpieczeństwo i efektywność każdej kuracji.

Więcej informacji na temat laserowego leczenia rumienia znajdziesz na stronie www.klinikamiracki.pl. Dowiedz się już teraz, jak poprawić stan swojej skóry!

MT: Laserowe usuwanie rumienia I Klinika Miracki Warszawa

MO: Nie wiesz, jak usunąć rumień na twarzy i pozbyć się defektu? Umów się na laserowe usuwanie rumienia w warszawskiej Klinice Miracki i odzyskaj piękną cerę!