Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Krzeszowice

Bezpieczeństwo w miejscu pracy

Polska z roku na rok bardzo dynamicznie się rozwija. W większych miastach powstają nowe strefy przemysłowe, na których swoje hale produkcyjne bądź magazyny budują największe rodzime oraz zagraniczne firmy. Tego typu inwestycje wpływają korzystnie na miejsca pracy w miastach, w których powstają oraz wspomagają lokalne połączenia drogowe - każda nowa strefa przemysłowa wymaga w większości przypadków budowanie nowy połączeń komunikacyjnych, które ułatwiają dojazdy dla pracowników firm oraz okolicznych mieszkańców. Same plusy, które wiążą się z tego typu inwestycjami, powodują jednak, że coraz częściej i głośniej mówi się o bezpieczeństwie w miejscu pracy. Jest ono szczególnie istotne właśnie w tego typu miejscach jak hale przeładunkowe, firmy produkcyjne i w każdym innym, w którym pracownicy zmuszeni są do prac fizycznych, które mogą bezpośrednio wpływać na ich bezpieczeństwo oraz zdrowie. Nic więc dziwnego, że BHP przestało być już smutnym przymusem, do którego zmuszani są nowi pracownicy, a stało się wymogiem, który kontrolowany jest przez licznych inspektorów. To bardzo dobrze, bo przecież chodzi o bezpieczeństwo i zdrowie pracowników, którzy codziennie w celach zarobkowych imają się różnych, mniej lub bardziej bezpiecznych prac.

Buty, kask, okulary i wiele elementów ubioru chronią pracowników! 

W wielu przypadkach, które z pozoru wyglądają na błahe i mało istotne, przestrzeganie bezpieczeństwa i zasad BHP to konieczność! Przykład? Hala produkcyjna, na której dochodzi do przeładunków towarów. Kask ochronny, który jest wymogiem stawianym przez pracodawców, ma za zadanie chronić głowę każdego, kto porusza się po danej hali. Co więcej, tego typu ubiór jest jedyną szansą na to, aby wejść lub wjechać na teren zakładu. Informują o tym często znaki umieszczone przed wjazdem lub są mocno kontrolowane przez pracowników ochrony. Podobnie rzecz ma się z właściwymi butami. Celem każdego obuwia stworzonego dla pracowników fizycznych jest nie tylko twarda i trzymająca się mocno podłoża podeszwa. Tego typu specjalistyczne obuwie ma często wzmacniane czubki oraz skórę, z której są wykonane. Dzięki takiemu wykończeniu upuszczenie na stopę ciężkiego przedmiotu lub wylanie na niego bardzo gorącej substancji nie uszkodzi stopy pracownika, a jedynie spowoduje konieczność wymiany buta na nowego. Podobną funkcję mają rękawice, które są bardzo pomocne dla każdego, kto w swoich codziennych obowiązkach ma styczność z materiałami, które z powodu swojej charakterystyki mogą uszkodzić dłonie, lub z powodu wysokiej temperatury poparzyć je. Tego typu kontuzje, które wynikają z nieodpowiedniego ubioru, mogą na zawsze wykluczyć z wykonywania obecnej pracy, a nawet doprowadzić do trwałego kalectwa. Na koniec nie sposób nie wspomnieć o wzroku — tak cennym darze, który każdy z nas dostaje od urodzenia. Brak okularów ochronnych w miejscu, w których wzrok może zostać trwale uszkodzony, to duży błąd i proszenie się o kłopoty.

O tym, jak ważny dla bezpieczeństwa w pracy jest odpowiedni ubiór lepiej nie przekonywać się na własnej skórze. Warto korzystać z dostępnych elementów ubioru, które wspierają i chronią nasze zdrowie. Na stronie https://www.bhpnawigator.com.pl/ znajdziesz wiele odzieży ochronnej i roboczej dla zawodów z każdej branży.