Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Krzeszowice

Czym się różni szybka pożyczka w banku od chwilówki?

Potrzebujesz pieniędzy w bardzo krótkim czasie, ale zastanawiasz się, gdzie najlepiej starać się o taką krótkoterminową pożyczkę? W tym tekście powiemy Ci, co jest najważniejsze i co koniecznie musisz wiedzieć o pożyczkach gotówkowych.

Czy parabank jest bankiem?

Nie. Parabank to inaczej pozabankowa firma pożyczkowa, czyli instytucja finansowa działająca w oparciu specjalne zapisy prawa.

Bank działa w oparciu o specjalną ustawę dokładnie regulująca jego poczynania. Dodatkowo, bank musi spełnić dużo więcej wymogów i posiadać ściśle określone rodzaje zabezpieczeń, aby być bankiem. Jest też nadzorowany przez szereg instytucji.

Kto oferuje lepsze pożyczki gotówkowe- bank czy parabank?

Pożyczka gotówkowa to sposób na szybkie zdobycie gotówki. Polacy pieniądze z pożyczki gotówkowej wydają praktycznie na wszystko - na wakacje, na urządzenie konkretnego przyjęcia, bądź na wykończenie mieszkania. Zaciągając pożyczkę gotówkową można szybko i łatwo spełniać swoje marzenia np. o własnej firmie. Pożyczki gotówkowe oferowane przez banki są zobowiązaniami na wyższą kwotę, ale jednocześnie obłożonymi większymi kosztami dodatkowymi. Podstawową zaletą pożyczki w banku jest fakt, że można ją spłacać przez dłuższy okres czasu niż w parabanku.

Z kolei parabanki oferują pożyczki gotówkowe na krótszy okres czasu i w dużo mniejszej kwocie. Jednocześnie bardziej niż banki, starają się skusić klientów opcją „darmowej pożyczki”. Jednak ta jest możliwa tylko w chwili, gdy klient spłaci swoją pożyczkę na czas, a nie każdy mimo szczerych chęci, jest w stanie zrobić to np. w trzydzieści dni.

Jakie są zalety pożyczki gotówkowej?

  • Pożyczka jest dostępna niemal od ręki, a do jej uzyskania potrzebny jest jedynie dowód osobisty. Warto zaznaczyć, że obecnie i banki kuszą klientów opcją pożyczki „na dowód”
  • Pożyczka przez Internet – niezaprzeczalną zaletą pożyczek gotówkowych udzielanych przez parabanki jest fakt uzyskania kredytu za pośrednictwem Internetu. Do uzyskania pożyczki w sieci wystarczy wypełnienie specjalnego formularza, co z założenia ma zająć klientowi jedynie kilka minut.
  • Natychmiastowy przelew pieniędzy na konto klienta- to kolejna niezaprzeczalna zaleta ofert od parabanków, jakie można znaleźć na rynku.

Decydując się na pożyczkę gotówkową musimy jednak pamiętać o własnym bezpieczeństwie, nie tylko finansowym, ale także o bezpieczeństwie swoich danych osobowych, czy bezpieczeństwie swoich obecnych zasobów finansowych na koncie w banku.

1000 Znaków do wykorzystania