Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Krzeszowice

DCIM100MEDIADJI_0281.JPG

Szanowni Państwo,

Spółka Wodociągi i Kanalizacja Krzeszowice zwraca się apelem do mieszkańców korzystających z systemu kanalizacji sanitarnej i ogólnospławnej na terenie Gminy Krzeszowice, aby rozważnie i odpowiedzialnie korzystali z kanalizacji:

  1. Uprasza się, o nie wrzucanie do kolektorów kanalizacyjnych odpadów stałych takich jak: gruz, worki foliowe, ubrania, ścierki, plastikowe butelki, martwe zwierzęta (szczenięta, koty, gołębie) oraz fragmenty zwierząt (kości, kopyta). Spółka informuje, że każdy taki odpad jest wyciągany ręcznie przez pracowników Spółki z przepompowni ścieków.
  2. Kategorycznie zabrania się wsypywania popiołów do systemu kanalizacji. Popioły niszczą rury PVC.
  3. Spółka informuje ponadto, że pojawiły się przypadki obecności szczurów w systemie kanalizacji ogólnospławnej i sanitarnej na terenie Krzeszowic i miejscowości ościennych. Obecność gryzoni jest wynikiem przyzwyczajeń mieszkańców, którzy wyrzucają przeterminowane produkty spożywcze i resztki jedzenia do kanalizacji. Gryzonie nie żywią się ściekami bytowymi lecz wyrzucanym jedzeniem do kanalizacji.
  4. Spółka zachęca ponadto Wszystkich do kontaktu przez stronę WWW –
    gdzie umieszcza ważne ogłoszenia, a także do skorzystania z newslettera – usługa polega wysyłaniu ważnych ogłoszeń Spółki na podany adres e-mail.

Z wyrazami szacunku, Zarząd Spółki Wodociągi i Kanalizacja Krzeszowice.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.