Góralskie opowieści w bibliotece — Beata Sabała‑Zielińska w Krzeszowicach

Sala kinowa Biblioteki w Krzeszowicach zamieni się w miejsce pełne tatrzańskich historii i reporterskich smaczków. Biblioteka zaprasza na wieczór z Beatą Sabałą‑Zielińską, która opowie o górach, ratownikach i ludziach, dla których Tatry są codziennością.
- Spotkanie autorskie Beaty Sabały‑Zielińskiej zabrzmi jak opowieść z Zakopanego
- Przyjdź po autograf i posłuchaj historii, które rzadko trafiają do przewodników
Spotkanie autorskie Beaty Sabały‑Zielińskiej zabrzmi jak opowieść z Zakopanego
Beata Sabała‑Zielińska znana jest z książek i reportaży o Zakopanem, TOPR‑ze i ludziach gór — od przewodników po ratowników, od anegdot po poważne historie akcji ratunkowych. To autorka takich tytułów jak „TOPR. Żeby inni mogli przeżyć”, „TOPR 2. Nie każdy wróci”, „Pięć Stawów. Dom bez adresu” oraz współpracowała przy książkach o Zakopanem z Pauliną Młynarską. Na spotkaniu można spodziewać się opowieści z pierwszej ręki, którymi autorka dzieli się z reporterską pasją i humorem 🙂.
Przyjdź po autograf i posłuchaj historii, które rzadko trafiają do przewodników
Wydarzenie odbędzie się 20 listopada 2025, o godzinie 18:00, w sali kinowej na drugim piętrze Biblioteki, ul. Szkolna 6. Wstęp wolny, ale obowiązują bezpłatne wejściówki, dostępne od 13 listopada w wypożyczalni dla dorosłych (liczba miejsc ograniczona). Wstęp wolny, ale obowiązują bezpłatne wejściówki, dostępne od 13 listopada w wypożyczalni dla dorosłych (liczba miejsc ograniczona). W trakcie spotkania będzie można zadać pytania autorce i zdobyć autograf. Organizator informuje również, że wydarzenie będzie nagrywane i fotografowane, co warto mieć na uwadze wybierając się na spotkanie.
Beata Sabała‑Zielińska opowiada o Tatrach z perspektywy kogoś, kto zna je nie tylko z przewodników, lecz z życia — reporterskie oko i góralskie pochodzenie tworzą mieszankę, która przyciąga zarówno mieszkańców regionu, jak i turystów. To propozycja dla tych, którzy lubią słuchać o ludziach z pasją i o miejscach, które kryją więcej niż mapy pokazują.
na podstawie: Biblioteka Krzeszowice.
Ostatnie Artykuły

Awaria wodociągu w Ostrężnicy. Woda może zniknąć z kranów

Seniorzy z Krzeszowic ruszyli po angielski bez tremy

Park Wodny Krzeszowice czeka na ostatnie formalności. Data otwarcia nadal nieznana

Forum Ekonomiczne w Karpaczu wraca z pierwszymi ogłoszonymi gośćmi. To ostatnie dni tańszych zapisów

Bezpłatna mammografia przy OSP w Krzeszowicach bez skierowania

Syreny w Krzeszowicach zabrzmią kilka razy. To będą tylko ćwiczenia

Włamanie po 11 butelek piwa. Policjanci zatrzymali 36-latka

Zepchnął 12-latka z roweru i uciekł - wpadł w niespełna dobę

Awaria sieci wodociągowej w Paczółtowicach i Dębniku. Możliwe przerwy

Policjanci z Czernichowa uczą dzieci bezpieczeństwa i pomagają ofiarom wypadków

Awaria na ul. Majowej w Krzeszowicach. Będzie przerwa w dostawie wody

62-latek z gminy Iwanowice w areszcie. Miał przedmiot przypominający broń

Nagrody dla społeczników i NGO. Zgłoszenia także z Krzeszowic

Włamanie do szklarni w Krzeszowicach. Zabrał kilkaset metrów kabla
Przydatne dane teleadresowe
- Jak zaplanować wycieczkę po Dolinkach Podkrakowskich?
- Poznaj urokliwe Dolinki Krakowskie w okolicach Krzeszowic, o których mało kto wie
- Dolina Kobylańska raj dla turystów i wspinaczy
- Z czego znane są Krzeszowice?
- Urząd Stanu Cywilnego Krzeszowice - kontakt, godziny, wydziały
- Najlepsze miejsca zabaw w Krzeszowicach dla dzieci w, gdy pada deszcz
