Impreza dla dzieci z dmuchańcami - jaką atrakcję wybrać?

Pikniki rodzinne, urodziny, festyny i inne plenerowe imprezy cieszą się ogromnym zainteresowaniem dzieci w każdym wieku. Te najciekawsze nie mogą się obyć bez kolorowych, dmuchanych zjeżdżalni i innych urządzeń! Jeśli planujesz organizację eventu dla najmłodszych, wybierz atrakcje, które najbardziej przypadną im do gustu.

Atrakcje dla maluszków

Zacznijmy od najmniejszych dzieci – w wieku przedszkolnym. Z myślą o nich powstały dmuchane place zabaw z różnymi ciekawymi motywami. Pojawiają się leśne zwierzątka, kolorowe klocki, słodkie cukierki, samochody wyścigowe, a nawet fascynujący piraci. Cechą charakterystyczną tego typu atrakcji jest ich rozmiar dostosowany do małych ludzi. Łatwo tu wejść na małe zjeżdżalnie, nietrudno wyjść z prostego labiryntu, wspiąć się na niską ściankę wspinaczkową. W dodatku wszędzie można skakać, a to przecież ulubione zajęcie kilkulatków!

Z myślą o najmłodszych powstały też dmuchane zamki, mniejsze modele zjeżdżalni, a także kąciki malucha wydzielone z ogromnych dmuchanych parków rozrywki, z osobnym wejściem, łatwo dostępne dla pilnujących dorosłych.

Dmuchane zjeżdżalnie – małe i wielkie

Niewątpliwie największą frajdę sprawiają dzieciom dmuchane zjeżdżalne – świetnie się na nich bawią zarówno przedszkolaki, jak i „poważni” 12-latkowie. Na przykład w ofercie polskiego producenta dmuchańców Gangaru znaleźć można mnóstwo dmuchanych zjeżdżalni z ciekawymi motywami. Konstrukcje w kształcie statku pirackiego, wielkiego monster trucka, farmy czy toru wyścigowego same w sobie stanowią pole do uruchomienia wyobraźni i wymyślania najróżniejszych zabaw.

Dmuchane zjeżdżalnie mają nie tylko różnorodne motywy, ale też różne wielkości. Od najmniejszych konstrukcji dedykowanych maluchom, aż po giga zjeżdżalnie, na których z dziećmi bawi się starsze rodzeństwo, a nawet dorośli!

Tory przeszkód – zabawa z nutką rywalizacji

Dzieci uwielbiają konkursy i zawody. Jeśli chcesz, by aktywnie spędzili czas i zmierzyli swoje siły w pozytywnych konkurencjach, wybierz dmuchany tor przeszkód. To długa, duża atrakcja, którą dodatkowo można połączyć z inną, tworząc gigantyczny tor z przeszkodami! Na takim torze uczestnik wyścigu napotka labirynty, ścianki wspinaczkowe, zjeżdżalnie, ruchome przeszkody i wiele innych niespodzianek. Oczywiście zabawa nie musi mieć formy rywalizacji – dzieci mogą też dowolnie przechodzić tor przeszkód, we własnym tempie i w zgodzie ze swoimi możliwościami.

Ogromne dmuchane parki rozrywki

Jeśli impreza ma być naprawdę duża, a organizator dysponuje większym budżetem, doskonałą propozycją okaże się dmuchany park rozrywki lub park wodny. To bardzo duża konstrukcja, wyposażona w szereg najróżniejszych elementów. Dzieci napotkają w niej labirynty, tory przeszkód, zjeżdżalnie, ścianki wspinaczkowe, skakańce, baseny z piłkami, a nawet urządzenia do rywalizacji, np. eliminator z wielkimi kręcącymi się ramionami, które trzeba przeskoczyć.

Jak widać, wybór dmuchańców jest ogromny. Z pewnością każdy organizator imprezy dla dzieci znajdzie coś odpowiedniego dla swoich małych gości!