Pijany kierowca z dożywotnim zakazem i narkotykami zatrzymany po pościgu w Krzeszowicach
Policjanci z Komisariatu Policji w Krzeszowicach zatrzymali 43-letniego mężczyznę po dramatycznym pościgu. Okazało się, że mężczyzna miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, był pod wpływem alkoholu i posiadał narkotyki.
  1. Pościg za kierującym nissanem.
  2. Ucieczka piesza po porzuceniu pojazdu.
  3. Obezwładnienie i zatrzymanie podejrzanego.
  4. Postawienie zarzutów i grożąca kara do 5 lat więzienia.

29 maja br. policjanci patrolujący jedną z miejscowości gminy Krzeszowice zauważyli kierowcę nissana, który zignorował znak "STOP". Funkcjonariusze natychmiast podjęli próbę zatrzymania go przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, jednak kierowca postanowił uciekać.

Po przejechaniu około 500 metrów, mężczyzna porzucił pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo. Policjanci szybko dogonili i obezwładnili 43-letniego mieszkańca gminy Krzeszowice. Podczas zatrzymania okazało się, że mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie oraz przy sobie ponad 4 gramy amfetaminy.

Sprawdzenie w policyjnej bazie danych ujawniło, że zatrzymany posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz cofnięte uprawnienia do kierowania. Podejrzany trafił do policyjnej celi, gdzie kolejnego dnia usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej, kierowania pod wpływem alkoholu, pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów oraz posiadania narkotyków.

Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci z Komisariatu Policji w Krzeszowicach podkreślają, że takie działania są niezbędne dla zapewnienia bezpieczeństwa na drogach i eliminacji kierowców, którzy stanowią zagrożenie dla innych uczestników ruchu.


Na podst. KMP w Krzeszowicach