61-latek groził sąsiadom po kradzieży owoców i warzyw
61-letni mieszkaniec gminy Skała usłyszał poważne zarzuty po tym, jak kilkukrotnie okradał swoich sąsiadów z plonów rolnych. Mężczyzna nie tylko zrywał owoce i warzywa, ale także groził pokrzywdzonym pozbawieniem życia.
  1. 61-latek z gminy Skała okradał sąsiadów z plonów rolnych.
  2. Groził sąsiadom pozbawieniem życia.
  3. Policja zatrzymała mężczyznę.
  4. Grozi mu do 8 lat więzienia.

W miniony poniedziałek, 27 maja, policjanci z Komisariatu Policji w Skale zostali wezwani na interwencję związaną z kierowaniem gróźb karalnych. Na miejscu mundurowi dowiedzieli się, że małżeństwu groził pozbawieniem życia ich sąsiad. Cała sytuacja miała swój początek, gdy pokrzywdzeni zwrócili uwagę 61-latkowi, aby przestał okradać ich ogród.

61-letni mężczyzna z gminy Skała kilkukrotnie wtargnął na ogrodzoną posesję swoich sąsiadów, zrywając z ich ogródka różnorodne warzywa, owoce, a nawet kwiaty. Wśród skradzionych plonów znalazły się m.in. marchew, pietruszka, seler, por, cebula, pomidory, maliny i truskawki.

Gdy sąsiedzi próbowali powstrzymać złodzieja, spotkali się z wulgarnymi wyzwiskami oraz groźbami pozbawienia życia. Zachowanie mężczyzny nie tylko naruszało ich prywatność, ale także budziło poważne obawy o bezpieczeństwo.

Tego samego dnia policjanci zatrzymali 61-latka. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu pięciu zarzutów: trzech za zuchwałą kradzież plonów rolnych oraz dwóch za kierowanie gróźb pozbawienia życia. Za te przestępstwa grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ta pokazuje, jak ważne jest reagowanie na wszelkie przejawy przestępczości, nawet te pozornie błahe. Okradanie sąsiadów z plonów rolnych może wydawać się drobnym wykroczeniem, ale w połączeniu z groźbami może prowadzić do poważnych konsekwencji prawnych.


Na podstawie: KMP w Krzeszowicach