Światła pozycyjne LED - zastosowanie w pojazdach rolniczych

Wybierając właściwy rodzaj oświetlenia samochodowego dla pojazdów przeznaczonych do pracy w rolnictwie, warto zwrócić uwagę na światła pozycyjne led, dzięki którym dany pojazd będzie nie tylko odpowiednio oświetlony, ale również eksploatowany z odpowiednią wydajnością, co zdecydowanie przedłuży mu żywotność. Wielu rolników konieczność zakupu odpowiednich lamp do pojazdów rolniczych traktuje bardzo powfierzchownie, co potem może przyczynić się do nieszczęśliwych wypadków podczas prac w polu czy w trakcie powrotu drogą publiczną. Oczywiście, dziś po publicznych drogach porusza się już znacznie mniej traktorów, niż kilkanaście lat temu, nie zwalnia to jednak nikogo z obowiązku, by zainwestować w światła pozycyjne do przyczepy. Tylko lampa pozycyjna LED zapewni nam dobrą widoczność na drodze i w czasie pracy.

Lampa pozycyjna LED - znaczenie dla rolnictwa

Najpopularniejszymi pojazdami wykorzystywanymi w krajowym rolnictwie są oczywiście kombajny oraz ciągniki. Miejscem ich poruszania się jest nie tylko pole, ale również drogi publiczne, gdzie w ruchu biorą udział także inne pojazdy. W związku z tym trzeba zwrócić uwagę na ponadprzeciętne gabaryty pojazdów rolniczych i odpowiednio je oświetlić. To właśnie lampy pozycyjne LED będą najbardziej wydajnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o oświetlenie nie tylko do samych pojazdów, ale również do przyczep.

Polecane światła pozycyjne LED: Egkal.pl/16-lampy-pozycyjne

Za kompleksowy zestaw oświetleniowy dla pojazdów rolniczych uznaje się światła pozycyjne - do mijania oraz hamowania, a także awaryjne wraz z kierunkowskazami. Jak informuje sklep internetowy Egkal.pl - “Lampa pozycyjna LED to produkt nie tylko służący oświetleniu typowych pojazdów rolniczych, lampa pozycyjna do przyczepy lub agregatora może znaleźć o wiele szersze zastosowanie, np. w siewnikach zbożowych. Dołącza się je do ciągników, gdzie światła pozycyjne LED zainstalowane są na zbliżonych zasadach.” Jeśli stajemy przed dylematem, jakie światła pozycyjne do przyczepy mamy wybrać - zawsze warto w tym temacie poradzić się specjalisty oferującego agroczęści do zainstalowania w różnego rodzaju urządzeniach rolniczych. Stosując światła pozycyjne LED do przyczepy, trzeba jeszcze pamiętać o oświetleniu zespolonym. Bardzo ważne jest właściwe oświetlenie tablic rejestracyjnych, zarówno z przodu jak i z tyłu pojazdu. Do przyczep oraz ciągników o rozbudowanej konstrukcji dołącza się także przydatne rozwiązania odblaskowe.

Światła pozycyjne LED do przyczepy - ostrzeżenie

Inwestując w lampy pozycyjne LED do przyczepy, należy przyjrzeć się dokładnie wymiarom i gabarytom pojazdu rolniczego, który stosujemy do pracy. Być może niezbędne będzie zastosowanie dodatkowego oświetlenia ostrzegawczego. W szerszych pojazdach rolniczych nie może zabraknąć lamp błyskowych, najlepiej w żółtym kolorze. Sklep Egkal.pl wszystkich spragnionych nowinek technicznych w w kwestii światła pozycyjne do przyczepy kieruje do oferty lamp magnesowych. Ogromną zaletą tych lamp, podobnie zresztą jak światła pozycyjne LED, jest możliwość łatwego i szybkiego montażu w dowolnie wybranym przez rolnika miejscu. Dzięki temu łatwiej można się ustrzec widma wypadku w czasie pracy lub w trakcie powrotu do gospodarstwa, drogą publiczną.