Jakie ubezpieczenie samochodu wybrać?

Ubezpieczenie samochodu to niezwykle ważna kwestia – dotyczy ona zarówno posiadaczy nowych, jak i starszych samochodów. W Polsce obowiązkowe jest ubezpieczenie pojazdu polisą OC – jest to polisa roczna. Jak dodatkowo chronić można samochód? Jakie opcje dostępne są dla posiadaczy pojazdów?

Ubezpieczenie OC/AC – wiele możliwości dla posiadacza pojazdu!

Ubezpieczenie OC/AC to jedna z najpopularniejszych form ubezpieczenia pojazdu. Łączona polisa pozwala nie tylko na spełnienie wymogów prawa, ale też dodatkowe objęcie pojazdu ochroną. Ubezpieczenie OC/AC kupowane w pakiecie dostępne będzie w promocyjnej cenie. Warto pamiętać, że AC wymaga określenia zakresu ubezpieczenia – od tego, w jakim zakresie samochód będzie ubezpieczony, wynikać będzie wysokość składki. Ubezpieczenie OC jest polisą obowiązkową w Polsce – dokument ten jest sprawdzany podczas każdej kontroli drogowe, a jego brak skutkuje karami finansowymi. Polisa OC pozwala na ochronę innych użytkowników drogi – to właśnie ona pozwala na likwidowanie szkód powstałych w wyniku działania właściciela polisy. Jeśli spowodujemy kolizję bez ważnej polisy OC, będziemy musieli wszelkie szkody zapłacić z własnej kieszeni.

Zakup ubezpieczenia przez Internet

Szukając najlepszej opcji ubezpieczenia OC, nie musimy odwiedzać wszystkich biur ubezpieczeniowych w okolicy. Wystarczy otworzyć przeglądarkę internetową i wykorzystać kalkulator OC/AC. Nowoczesne kalkulatory internetowe nie wymagają wpisywania wrażliwych danych – wystarczy numer tablicy rejestracyjnej, jak również data urodzenia właściciela pojazdu. Na podstawie tych informacji system wyszykuje najlepsze oferty. Jeśli przedstawiona przez kalkulator oferta jest interesująca, możemy zakupić ją przez Internet – zajmie to kilka minut!