Najlepsze laptopy do 2500 złotych

Na co zwracać uwagę przy zakupie nowego laptopa?

Na wstępie warto podkreślić dość istotny fakt, iż tego typu sprzęt elektroniczny można bez problemu podzielić zależnie od ich szczegółowego zastosowania. W związku z tym wybór konkretnego modelu zależy tak naprawdę tylko i wyłącznie od naszych osobistych preferencji. Mimo tego przed jego zakupem powinno się koniecznie dokładnie określić jego zastosowanie, bowiem dzięki temu będziemy w stanie ułatwić sobie w znacznym stopnie wybór konkretnego sprzętu. Laptopy do 2500 złotych służą głównie jako urządzenie do pracy. W przypadku zakupu laptopów powinniśmy zwracać uwagę na kilka kluczowych aspektów. Zaliczamy do nich przede wszystkim wydajność. Jej wyznacznik stanowią pamięć RAM, karta graficzna, a także procesor, lub zintegrowany układ. W związku z tym pamięci RAM musi być możliwie jak najwięcej. Do tego powinniśmy skupiać się na znalezieniu sprzętu wyposażonego wyłącznie w najnowsze procesory, oraz w pełni dedykowane karty graficzne. Nie można oczywiście także zapomnieć o jak największej ilości pamięci RAM. Kolejną dość istotną kwestią są niewątpliwie dyski twarde. Warto w tym przypadku pójść w laptopy z SSD M.2, bowiem są one o wiele szybsze od reszty. W przypadku wyświetlacza ważny będzie właściwy dobór takich aspektów jak jasność, rozdzielczość, częstotliwość odświeżania, czy rodzaj i wielkość matrycy. Przykładowo większe laptopy są o wiele bardziej przydatne w pracy, aniżeli w kontekście gry w różnego rodzaju gry komputerowe. Dobry laptop powinien mieć ponadto możliwie jak najwięcej złącz i portów. Dzięki temu staje się on bowiem o wiele bardziej uniwersalny. 

Najlepsze modele do 2500 złotych w 2023 roku

ASUS VivoBook X513EA

Wyróżnia go przede wszystkim fantastyczny ekran jak na tą cenę, dość spora ilość złącz, oraz portów, w pełni podświetlana klawiatura, specjalny czytnik linii papilarnych, niezwykle pojemna bateria, procesor Intel Core od 11 generacji, oraz smukła, bardzo wygodna w użytkowaniu, a także co niewątpliwie najważniejsze solidną konstrukcję. Niestety jego wydajność nie pozostawia wiele do życzenia co niewątpliwie stanowi jego ogromną, lecz tak właściwie jedyną wadę. Powinien on jednak wręcz idealnie sprawdzić się w przypadku pracy mobilnej, zarówno w domu, jak i poza nim. W trakcie jego budowy wykorzystano dysk SSD M.2 o pojemności wynoszącej ponad 256 GB, procesor Intel Core i3 11 generacji (4 rdzenie, 3,7 GHz), 15,6-calowy ekran IPS z rozdzielczością Full HD, czy 8 GB pamięci RAM. Co więcej producent wyposażył go w port HDMI, Combo Jack, USB 2.0, oraz USB 3.2 Typu C i Typu B. Nie zapomniano również o umieszczeniu specjalistycznego czytnika karty pamięci. 

Dell Inspiron 15 3511

Model ten odznacza się głównie innowacyjną matrycą WVA, niezwykłym czytnikiem karty pamięci, specjalną obudową z zawiasem podnoszącym, pojemnym dyskiem SSD M.2, procesorem Intel Core i5 11 gen z możliwością rozbudowy do 16 GB RAM co stanowi gwarant wybitnych osiągów, czytnikiem linii papilarnych, oraz bardzo dobrym brzmieniem. Perfekcyjne rozwiązanie w przypadku pracy, tudzież codziennego użytku. Wszystko to jest możliwe dzięki wybitnej wygodzie, nowoczesności, czy świetnym podzespołom. Bez problemu powinien on zadowolić nawet najbardziej wymagających użytkowników. W przypadku Dell Inspiron 15 3511 wykorzystano kapitalny procesor Intel Core i5 11 generacji (4 rdzenie, 4,2 GHz). Co więcej istnieje opcja rozbudowy pamięci RAM z 8 do 16 GB. Dzięki temu osiągi w przypadku tego laptopa stoją na wybitnym poziomie. Ponadto użyto dysk SSD M.2 o pojemności 512 GB. Nie posiada on jednak zbyt dużej ilości złącz, oraz portów co niewątpliwie stanowi pewnego rodzaju problem. W jego przypadku zamontowano bowiem jedynie HDMI, Combo Jack, USB 2.0, czy USB 3.2. Ponadto posiada on dwa specjalistyczne czytniki ułatwiające w znacznym stopniu korzystanie z niego, w tym sensor linii papilarnych, a także kart pamięci. Ekran natomiast stanowi 5,6-calowa matryca WVA o rozdzielczości Full HD. 

W celu nabycia bardziej szczegółowych informacji na temat najlepszych laptopów do 2500 złotych zachęcam na Jaki laptop do 2500 zł wybrać? Ranking 6 modeli, które warto wybrać w 2022 roku! (techpolska.pl). Jest to rzetelna strona z wieloma przydatnymi informacjami, która niewątpliwie ułatwi wam wybór właściwego sprzętu.