Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Krzeszowice

Jak ukryć kable w domu?

Widoczne w naszym domu okablowanie bywa czasami mało estetyczne i nieraz pewnie zastanawiamy się, jak je ukryć, by nie raziły naszych oczu. Na szczęście istnieją sposoby, które zapewnią nam pozbycie się problemu raz na zawsze.

Życie w erze elektryczności dostarcza nam wielu pozytywnych wrażeń i zapewne trudno jest nam wyobrazić sobie, aby świat miał być skonstruowany w inny sposób. Poza masą udogodnień związanych z powyższym, jest też jedna bolączka, skazani jesteśmy na masę kabli. Oczywiście nie zawsze jest to coś, co odbieramy negatywnie, ponieważ traktujemy to jako coś naturalnego, ale też okablowanie nie zawsze psuje wystrój naszego mieszkania. Zdarza się jednak, że tak jest i że wolelibyśmy uniknąć ekspozycji kabli w pewnych miejscach, aby zapewnić im schludniejszy wygląd. Jak tego dokonać?

Maskowanie kabli

Podstawowymi i dobrze znanymi metodami ukrywania kabli są na przykład szafki lub półki z otworami na kable, które sprawią, że wszystko zostanie zgrabnie ukryte i nie będzie widoczne dla oczu. Może także bez obaw zaopatrzyć się w listwy przypodłogowe oraz maskownice dobrane pod kątem zgrania się z wystrojem mieszkania. Istnieją różne modele i warianty kolorystyczne, dlatego każdy powinien znaleźć coś dla siebie. To bardzo dyskretne rozwiązanie, które sprawi, że nasze kable znikną, a wystrój budynku nie zostanie w żaden sposób naruszony. Co bardzo ważne- maskownice mogą także zostać wykorzystane w bardziej praktyczny sposób- można na nich na przykład położyć dekoder do telewizora, modem wi-fi, czy jakąkolwiek ozdobę, która rozświetli naszą przestrzeń i sprawi, że stanie się oryginalniejsza i bardziej stylowa.

Sprawdź ofertę nowych domów w Wieliczce

Okablowanie w ścianie

Jeśli mamy więcej możliwości i chcielibyśmy pozbyć się kabli raz na zawsze, możemy zdecydować się na ukrycie ich w ścianach. Tunele wykute w ścianach pozwolą na schowanie oraz zabezpieczenie okablowania. Jest to jednak metoda dość inwazyjna, ponieważ wymaga gruntownego remontu i nie każdy jest w stanie porządnie się do tego zabrać- całe przedsięwzięcie wymaga posiadania wiedzy z zakresu budownictwa. W niektórych przypadkach nieodzowna będzie pomoc profesjonalisty, który zajmuje się tego typu przebudowami na co dzień. Sporym minusem jest także fakt, że po skorzystaniu z opcji tunelu w ścianie, ograniczone zostaną nasze możliwości względem przemeblowania.

Widzimy więc, że możliwości ukrycia kabli jest całkiem sporo- jedne są mniej, drugie bardziej inwazyjne. Wymagają więc one gruntownego przemyślenia, bo w skrajnych, nieprzemyślanych przypadkach może okazać się, że lepiej byłoby nie robić nic.