Praca w przestrzeni biurowej jest nadal priorytetem dla wielu konserwatywnych firm. Jednak czasy, w których większość firm miała do pracy tylko powierzchnię biurową, zdają się nieubłaganie odchodzić w przeszłość. Wraz z rozwojem postępu technicznego i powszechną penetracją Internetu, możliwe jest zorganizowanie pełnowartościowego wirtualnego biura, w którym pracownicy mogą swobodnie dzielić się informacjami i dokumentacją.

Szereg centrów biznesowych, poza wynajmem biur, oferuje powiązaną z tym usługę wirtualne biura. Stwarza ono iluzję fizycznej obecności firmy w tym centrum biznesowym. Klient otrzymuje adres biznesowy (często prestiżowy, w którym znajdują się duże firmy), pracownicy centrum biznesowego przetwarzają korespondencję i przekazują ją klientowi, najczęściej do miejsca jego faktycznej lokalizacji.

Inne usługi wirtualnego biura

Istnieje możliwość dodania do adresu firmowego usługi odbierania połączeń, wynajęcia niezbędnych pomieszczeń na krótki okres czasu. Podczas obsługi połączeń przychodzących, profesjonalna sekretarka (z obsługą w języku angielskim) odpowiada na daną próbę kontaktu, w razie potrzeby tłumaczy połączenie. Jeśli klient chce się spotkać z kontrahentem na swoim terenie, sala konferencyjna może zostać wynajęta za dodatkową opłatą.

Kto potrzebuje wirtualnego biura i co na tym zyskuje?

Kto korzysta z wirtualnego biura?

Po pierwsze, usługa wirtualnego biura jest pożądana wśród firm, które chcą wejść na nowe rynki lub pracować w kilku regionach jednocześnie. Wśród innych korzyści warto wymienić to, że firma jest często oceniana na podstawie lokalizacji. Wynajmując więc wirtualne biuro, klient otrzymuje prestiżowy adres tam, gdzie go potrzebuje, a także wsparcie administracyjne, tworzące wizerunek lokalnej firmy. Ponadto, usługa ta jest wygodna dla firm, które nie muszą utrzymywać swojej sekretarki. Na przykład, osoba, która musi wyglądać profesjonalnie w oczach swoich kontrahentów. Wirtualne biuro jest szczególnie ważne dla wejścia na rynek zagraniczny. Innym przypadkiem jest grupa podobnie myślących osób pracujących geograficznie w różnych miejscach, stale podróżujących i pracujących w terenie. Ponadto, wirtualne biuro może być pierwszym krokiem w kierunku wejścia na rynek realny, jeśli zespół freelancerów zdecyduje się na stworzenie firmy.

Korzyści dla wolnych zawodów

Koszt wynajmu wirtualnego biura zaczyna się od 2000 złotych miesięcznie. Jest jeszcze jedna opcja, gdy biuro jest przez większość czasu puste. Według statystyk agencji nieruchomości, coraz więcej freelancerów woli pracować poza miastem i nie przyjeżdżać do biura. Pracownicy, pracujący "na odległość", mają więcej wolnego czasu dzięki logistyce. Istnieje tutaj zatem optymalna równowaga między pracą a rodziną. Ludzie są również mniej skłonni do chorób. Wreszcie, nie ma inwestycji w wynajem i utrzymanie biur. Coraz więcej firm pozwala pracownikom na pracę wszędzie tam, gdzie czują się komfortowo: w domu, w pracy lub w biurze. Główną rzeczą w takiej pracy jest wydajność. Dzieje się tak często, ponieważ pracownicy pracujący w tym trybie są lojalni wobec pracodawcy.

Więcej informacji

Wejdź na stronę https://www.wirtualne-biuro-nowogrodzka.pl/ i sprawdź ofertę prestiżowego adresu za niewielką cenę - dowiedz się więcej!