Botswana to państwo położone w południowej Afryce. Większą jego część stanowi pustynia Kalahari. Kraj jest suchy i gorący, bez dostępu do morza, a mimo to, co roku podbija serca podróżników z całego świata! Suchy, zwrotnikowy klimat, aromatyczna kuchnia i rezerwaty pełne dzikiej fauny i flory. Właśnie takich atrakcji możemy się spodziewać po tej części afrykańskiego kontynentu!

Maun- zaczynam!

Swoją przygodę z Botswaną zazwyczaj rozpoczyna się w piątym co do wielkości, (a i tak niewielkim) mieście Maun. Znajduje się tu małe lotnisko, na którym lądują turyści z całego świata. Maun stanowi doskonałą bazę wypadową do innych części tego wspaniałego kraju. Tutaj też możemy zobaczyć, jak wygląda, codzienne życie Botswańczyków. Zasmakuj lokalnej kuchni, pełnej egzotycznych aromatów i smaków. Odwiedź miejscowe targi i stragany. Przyjrzy się owocom o nieznanym kształcie i zapachu. Jeśli chcesz zaopatrzyć się w wyjątkową pamiątkę albo zrobić komuś oryginalny prezent, a przy okazji wesprzeć lokalnych rzemieślników odwiedź stoiska z rękodziełem! Wrócisz do domu z pamiątką, która idealnie odda klimat tego gorącego kraju! Botswana zapewni niezapomniane wczasy.

Delta Okawango – największa śródlądowa delta świata!

Nieopodal Maun znajduje się miejsce, które zachwyci wszystkich miłośników dzikiej fauny i flory. Delta Okawango, bo o niej mowa, to prawdziwy azyl i dom dla miejscowych zwierząt. Dodatkowo wato wspomnieć, że stanowi ona największą na świecie śródlądową deltę! To tutaj możemy poczuć, jak ziemia drży pod ciężarem rozpędzonego stada słoni czy bawołów. Lwy i gepardy w kryształowej wodzie gaszą swoje pragnienie, a krokodyle polują na antylopy, które niczego nieświadome pochylają się nad brzegiem zbiornika z wodą, przełykając swój ostatni łyk. Wielkie rozlewiska przyciągają również gromady pięknych, kolorowych ptaków oraz stają się ostoją dla żab i innych płazów. Odczuj na własnej skórze, jak to jest obcować z dziewiczą i nieokiełznaną naturą! Występuje tutaj aż 36 gatunków dużych ssaków, ponad 460 gatunków ptaków oraz 80 gatunków ryb! Będąc w delcie Okawango, koniecznie musisz udać się na spływ kajakowy! Dodatkową adrenalinę zapewniają przepływające nieopodal krokodyle i chłodzące się w wodzie hipopotamy! Botswana – safari życia czeka na Ciebie!

Rezerwat Moremi

Rezerwat Moremi znajduje się na terenie delty Okwango. Jego powierzchnia wynosi pięć tysięcy metrów kwadratowych! Należy przekroczyć tabliczkę informującą, że znajdujemy się na terenie rezerwatu, a naszym oczom ukażą się dzikie zwierzęta! Spacerujące słonie, żyrafy skubiące listki z koron wysokich drzew, a między nimi radośnie biegające antylopy z młodymi. Wystarczy, że spojrzysz uważniej, a dostrzeżesz odpoczywającą za krzaczkami zebrę. Wszystko to przy akompaniamencie donośnego śpiewu ptaków zmienia się on nocą się w głośny koncert cykad, którym wtórują lwie okrzyki. Las nigdy tu nie śpi. Na każdym kroku można poczuć bliski kontakt z naturą. Zapadający zmrok budzi lamparty, które leniwym krokiem obserwują okolice. W pobliżu akwenów z wodą mieszkają hipopotamy. Spójrz, z jaką gracją, mimo swojej ogromnej wagi wykonują piruety w wodzie! Czasami jedyne co możesz dostrzec, to ich nozdrza wystające ponad powierzchnią. Niezależnie czy zdecydujesz się na spływ rzeką, czy oglądanie okolicy siedząc wygodnie w terenowym samochodzie, twoim oczom ukarzą się dzikie i majestatyczne zwierzęta. Odpocznij pod rozłożystymi akacjami. Zasmakuj lokalnej kuchni i przeżyj prawdziwą, niezapomnianą przygodę!

Park Narodowy Chobe – Wielka Piątka poszukiwana!

Park Narodowy Chobe to kolejne miejsce, w którym możesz obcować z dziką przyrodą. Słynie z największej populacji wolno żyjących słoni afrykańskich! Tutaj także w towarzystwie doświadczonego przewodnika można udać się na poszukiwania tak zwanej Wielkiej Piątki (lwa, lamparta, słonia, nosorożca i bawoła). To również raj dla miłośników wszelakiego ptactwa! Dodatkowo możesz tu przeżyć niesamowitą przygodę, udając się na rejs w dół rzeki Chobe. Przepływając obok małych wysepek, kanałów twoim oczom ukarze się wiele unikalnych stworzeń. Patrz uważanie, a może w oddali zobaczysz majestatycznego afrykańskiego orła? Powrócisz stąd z pięknymi ujęciami dzikiej zwierzyny na karcie pamięci aparatu fotograficznego. Zobaczysz naturę, jaką inni mogą oglądać tylko w telewizji!

Odwiedź Victoria Falls!

Będąc tak blisko granicy z Zimbabwe, koniecznie wybierz się do miejscowości Victoria Falls! Dlaczego jest to punkt obowiązkowy wyprawy? W pobliżu znajduje się uważany za najpiękniejszy na ziemi wodospad Wiktorii! Zobacz na własne oczy ten jeden z cudów świata! Daj się ogłuszyć hektolitrom wody, które z wielkim hukiem i impetem spadają! Miejscowi mówią o tym magicznym wodospadzie: Mosi-oa-Tunya co możemy przetłumaczyć na Dym, który grzmi albo Mgła, która grzmi. Spoglądając na to dzieło natury, widzimy, że to ona, przyroda jest najdoskonalszą artystką, która tworzy działo perfekcyjne — zapierające dech w piersiach! Idealne! Zresztą przekonaj się sam.

Botswana to piękny i wyjątkowy kraj. Jeśli chcesz uczynić go celem swojej następnej podróży, koniecznie zajrzyj na stronę biura podróży Logos Tour i zapoznaj się z wycieczkami! Znajdziesz tam organizowane przez biuro wycieczki do tego pięknego i dzikiego zakątka kuli ziemskiej!

Botswana- kraj dzikiej fauny i flory