Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Krzeszowice

Pokrycie z blachy to prawdziwy hit wśród inwestorów, ale i wdzięczny materiał do obróbki dla fachowców od remontu, czy budowy. I choć to nie numer jeden w kategorii najtrwalszy produkt i najbardziej szlachetny wygląd, to i tak cieszy się największą popularnością. Stosunek jakości do ceny jest tu czynnikiem decydującym o popycie na ten rodzaj pokrycia.

To doceni inwestor

Dach pokryty samą blachą lub imitującą dach tradycyjny–dachówką z blachy to codzienny widok większości polskich domów. Blachy płaskie pokrywające często nowoczesne domostwa to prawdziwy hołd złożony estetyce i najnowszym trendom w budownictwie. Tzw. blachy na rąbek stojący w modnym grafitowym kolorze nie powstydzą się żadni właściciele posesji, na której stoi dom. Dedykowany lekkim konstrukcjom dachu, automatycznie obniża koszty całej inwestycji. Blachodachówka to najczęstszy wybór inwestorów w budownictwie jednorodzinnym. Rozsądna cena, możliwość dopasowania stylistyki zarówno do nowoczesnej, jak i tradycyjnej konwencji, dostępność, a przede wszystkim trwałość wyrażona wieloletnią gwarancją producenta. Nie można pominąć także kwestii szerokiej gamy kolorów, co daje jej ogromną przewagę nad staromodną dachówką. Blachodachówka panelowa, czy modułowa to również uniwersalne rozwiązanie, które doskonale imituje inne rodzaje pokryć, w tym dachówkę. Różne kształty i wzory charakterystycznie srebrnej blachy trapezowej zachwycą nie tylko właścicieli hal przemysłowych, ale i posiadaczy budynków gospodarskich. Ekonomiczne i wytrzymałe, ale i sztywne, co w wielu konstrukcjach może stanowić zaletę.

To pochwali wykonawca

Blacha stanowi bardzo łatwy w obróbce materiał pokryciowy dachu. Elastyczność, która nie umniejsza trwałości materiału to połączenie doskonałe. Olbrzymią zaletą jest jej ekspresowy montaż, który z pewnością doceni każda ekipa budowlana ceniąca wypełniony po brzegi grafik zleceń. Równocześnie ekipa realizująca zadanie, nie musi być liczna, gdyż zamontowanie blaszanego dachu nie należy do skomplikowanych. Duże, zróżnicowane elementy, które z łatwością można do siebie dopasować, to marzenie każdego budowlańca. Choć same arkusze, które są ostre i duże mogą sprawiać na początku nieco problemów z transportem i rozładunkiem, to praca z nimi na samym dachu nie jest najtrudniejsza. Kilkudniowe, bezproblemowe prace na wysokości, gdzie brakujący produkt można uzupełnić od ręki innym (np. zamiana blachodachówki w arkuszach na modułową) to codzienność pracy z blaszanym materiałem. Sama konstrukcja jest niezwykle lekka, co może stanowić pewną chwilową niedogodność i konieczność zachowania ostrożności dla montażystów, ale i olbrzymią zaletę przy przenoszeniu ultralekkich elementów.

Blacha na dachach

Blacha zaczyna święcić triumfy nie tylko na dachach. Pokrycie nią całych ścian budynków mieszkalnych, w tym domów jednorodzinnych to trend w nowoczesnym budownictwie, który powoli wkracza na nasze polskie podwórka. Nietypowe rozwiązania z użyciem blachy są nie tylko nowatorskie, ale stają się na tyle modne, że to już nie wstyd zrezygnować z kosztownej tradycji zakupu elitarnej dotąd dachówki.

Źródło: Dekarze.pl – oficjalny sprzedawca wciągarek linowych Geda