Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Krzeszowice

Infekcje wywołane przez pasożyty i bakterie

W dzisiejszych czasach coraz bardziej popularna staje się medycyna naturalna. Katowice są miastem na terenie którego pracuje wielu specjalistów z tej dziedziny. Jednym z gabinetów medycyny naturalnej na terenie Śląska jest Biomed. Specjalizuje się on nie tylko w kompleksowej diagnostyce i leczeniu boreliozy, jak również oczyszczeniu organizmu z pasożytów i jak i oczyszczaniu organizmy z toksyn. Niezwykle ważne jest również leczenie stopy cukrzycowej. Biomed wykorzystuje skuteczną metodę leczenia pijawkami. W gabinetach medycyny naturalnej prowadzona jest ozonoterapia. W terapii ozonem prowadzone jest również ozonowanie krwi żylnej. Niezwykle skuteczna w oczyszczaniu jelita grubego jest hydrokolonoterapia. Biomed oprócz naturalnego leczenia boreliozy prowadzi również terapię taką jak odkwaszanie organizmu. W okresie letnim, kiedy coraz więcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu trudno ustrzec się przed ukąszeniem kleszcza. Może to doprowadzić do rozwoju wielu bardzo groźnych chorób zagrażających życiu człowieka. Problem pojawia się wtedy, kiedy ukąszenie nie jest widoczne a pojawiają się dolegliwości, które utrudniają normalne funkcjonowanie. W momencie pojawienia się zawrotów głowy, bólów stawów, bólu brzucha szukamy pomocy u specjalistów. Często bywa tak, że diagnoza jest postawiona w sposób niewłaściwy. Pacjent leczony jest przez wiele lat a dolegliwości się nasilają. Dlatego niezwykle ważna jest skuteczna i szybka diagnoza, która pozwala na włączenie skutecznego leczenia.

Klasyfikacja

  1. Chlamydie są rodzajem drobnoustrojów, który przenoszone są nie tylko przez kleszcze. Można się również zarazić drogą kropelkową jak i drogą płciową. Przy zakażeniu chlamydia pneumoniae mogą pojawić się stany zapalne dróg oddechowych, problemy z układem krążenia, jak również choroby autoimmunologiczne związane z zapaleniem stawów. Infekcje ta jest niezwykle groźna ponieważ może doprowadzić do śmiertelnych chorób takich jak stwardnienie rozsiane czy choroba Parkinsona. Zakażenie chlamydia trachomatis może prowadzić do zapalenie narządów miednicy mniejszej u kobiety jak i przerostu prostaty i bólu jąder u mężczyzn. Może również powodować dolegliwości bólowe przy oddawaniu moczu.

  2. Toxoplasma gondii są pierwotniakami, którymi człowiek może się zarazić w momencie kontaktu z odchodami chorych zwierząt lub spożywając surowe mięso nieznanego pochodzenia. Toksoplazmoza tak jak i inne infekcje może dawać takie objawy jak gorączka, bóle stawów, powiększone węzły chłonne, bóle głowy czy zaburzenia widzenia.

  3. Riketsje to bakterie wewnątrzkomórkowe, które mogą prowadzić do bardzo poważnych problemów zdrowotnych i stanów zapalnych narządów człowieka. Tak jak w przypadku wielu innych chorób, objawy towarzyszące zakażeniu tym patogenem to bóle głowy, gorączka, krwawe wybroczyny czy bóle stawów.

  4. Mycoplasma najczęściej przenoszona jest przez kleszcze, jednak można się nią zarazić również w inne sposoby. Infekcja ta objawia się bólem i opuchlizną stawów, bólami głowy czy depresją. Niełatwo jest zdiagnozować infekcje odkleszczowe, ponieważ większość z nich powoduje takie same objawy.

  5. Bartonelloza wywołana jest przez bakterie Blo. Bakterie te najczęściej przenoszone są przez kleszcze. Jeżeli pacjent odczuwa dolegliwości takie jak bóle brzucha, kłucie w sercu, bezsenność, zaburzenia czucia, bóle stóp to może to świadczyć o współistnieniu boreliozy z bartonellą.

  6. Babesia działa szkodliwie na erytrocyty w organizmie człowieka. Objawy zakażenia mogą przypominać malarię. Nasilenie objawów zależy od stopnia zaawansowania choroby. Jednym z pierwszych objawów są bóle głowy, kłopoty z utrzymaniem równowagi czy ciągłe zmęczenie.

W gabinecie Biomed wykorzystywany jest test Vega w diagnostyce infekcji odkleszczowych. Niezwykle istotne w powodzeniu leczenia jest wybranie gabinetu medycyny naturalnej w którym pracują tylko doświadczeni specjaliści. Jeżeli pacjent poszukuję pomocy w leczeniu boreliozy jak i innych dolegliwości to usług może szukać w internecie wpisując: leczenie boreliozy Katowice, badania na boreliozę Katowice, biorezonans Śląsk, fizjoterapia Katowice, borelioza Katowice czy usuwanie kwasów z organizmu Katowice.