Posiadanie pięknego kominka to nie wszystko. Kluczową kwestią jest bezpieczeństwo domowników i zwierząt. Jeśli już o to chodzi to nie sposób nie zauważyć na rynku firm oferujących zabezpieczenie w postaci drzwi z przezroczystą szybą, montowanych do kominka.

 

Tradycjonaliści wolą nie zakrywać pięknego widoku ognia, ale czy na pewno jest to dobre rozwiązanie? Nawet jeśli nie posiadamy w domu zwierząt, które mogą nierozważnie dostać się do wnętrza kominka lub też małych dzieci wiedzionych ciekawością, to w gruncie rzeczy tego typu kwestie mogą nas mniej interesować. Nic bardziej mylnego – posiadanie otwartego kominka powoduje, że część sadzy i dymy będzie dostawać się do wnętrza pomieszczenia, niezależnie od tego jak doskonale został zaprojektowany system kominowy. Nawet jeśli te kwestie nie przeszkadzają w żaden sposób właścicielowi to już zaproszenie gości do takiego wnętrza może nie być dla wszystkich w pełni komfortowe. Jest to szczególnie zauważalne wśród osób wrażliwych na dym i sadzę. Z pomocą przychodzą drzwiczki do kominka, które możemy zamontować niezwykle łatwo do istniejącej już konstrukcji kominkowej.

 

Montaż

Jeśli już jesteśmy przy tej kwestii to warto zauważyć, że drzwiczki do kominka firmy Ignif można zamontować oraz zdemontować niezwykle łatwo, nie ma konieczności wiercenia, bo system opiera się na śrubach oraz na uszczelnieniu za pomocą sznura szklanego. Jeśli więc właściciel domu preferuje kominek bez drzwiczek to nic nie stoi na przeszkodzie, aby je zdemontować po wizycie gości lub też używać tylko w określonych sytuacjach.

 

Duży wybór

Niezaprzeczalną zaletą jest duży wybór różnego rodzaju drzwiczek kominkowych. Mimo tego, że firma Ignif proponuje trzy główne modele to można dostosowując każdy z tych modeli pod wieloma względami można stworzyć unikalną konstrukcję, która w żaden sposób nie będzie przypominać drzwiczek kominkowych jakie zakupił sąsiad. Można dostosować nie tylko kolorystykę poszczególnych elementów, ale także ich styl – zamiast standardowych gałek kwadratowych można wybrać te okrągłe, tak samo jest ze stylem klamek. Natomiast listwy zdobiące mogą być wykonane z mosiądzu lub stali nierdzewnej.

 

Bezpieczeństwo

Drzwiczki kominkowe stanowią barierę przed niepowołanym dostępem do paleniska. Ta ochrona byłaby nie w pełni użyteczna jeśli nie zastosować dodatkowych zabezpieczeń podpartych wieloletnim doświadczeniem. Na pewno ważną kwestią jest system samo-zamykających się drzwiczek – jeśli dorosły zapomni domknąć drzwiczki to zamkną się one same, więc nic lub nikt niepowołany nie dostanie się do środka, mowa tutaj szczególnie o małych dzieciach wiedzionych ciekawością.