Rabkoland - Mistrzostwa zostały rozstrzygnięte mamy nowego Mistrza i rekord!

Mamy nowego rekordzistę! Jak duży rozmiar dał mu zwycięstwo?
Już po raz 17. poznaliśmy aktualnego Mistrza Polski. Okazał się niekwestionowanym zwycięzcą, pobijając nowy rekord rozmiaru… wydmuchanego balona z gumy do żucia! Niezwykłe zawody odbyły się, jak co roku, w najlepszym parku rozrywki dla dzieci - Rabkolandzie.
Rabkoland, park pełen miłości do balonówki i nietypowych form rozrywki, już po raz siedemnasty zorganizował odjechane Mistrzostwa Polski w Dmuchaniu Balona z Gumy do Żucia. W tych dorocznych, wyjątkowych zawodach może wziąć udział każdy entuzjasta gumy do żucia, którego żuchwa, język i zęby pozwalają na starcie z balonówką.
Podczas Mistrzostw każdy zawodnik wydmuchuje jak największy balon w obecności kadry mierzącej, zwanej sędziami balonowymi , którzy dokonują pomiaru za pomocą balonomierzy. Optymalny przewidywany czas żucia to około 10 minut przed startem, jednak zawodnicy mają wolną rękę, jeśli chodzi o technikę i czas przeżuwania. Niektórzy miesiącami przygotowują się do zawodów, jednak ich wyniki zawsze zaskakują!
Niezwykłe mistrzostwa organizowane są od 2003 roku, kiedy to po raz pierwszy 486 zawodników spotkało się w Rabce, by rywalizować o tytuł najlepszego dmuchacza balonów w kraju. Pierwszym, historycznym zwycięzcą, z wynikiem 20 cm średnicy, został Brunon Czerwiński (14 lat) z gminu Bliżyn. Jak w każdej liczącej się dyscyplinie sportu, także tutaj regularnie padają rekordy, a emocje rozpalają kibiców i rywali.
Mistrzem Dmuchania Balona Z Gumy Do Żucia 2019 został Sławomir Słowik z Nowego Sącza, który wydmuchał imponującego, 27,5-centymetrowego balona! Drugie miejsce przypadło Andrzejowi Myszy z Niepołomic (25,6 cm), a ostatnie miejsce na podium zajęła Klaudia Kowal z Glichów (25,2 cm). Do zwycięzców trafiły nagrody pieniężne, puchary, dyplomy i wieczna chwała, a pozostali ze stawki najlepszych zawodników pocieszyli się zaproszeniami do Rabkolandu i Termy Bania oraz niespodziankami.
Kolejne balonowe mistrzostwa - już za rok!








Ostatnie Artykuły

Kim jest generalny wykonawca hal stalowych i czym się zajmuje?

Majówka Hrabiny Zofii rozgrzała Krzeszowice muzyką i tłumem

Radiowóz i odciski palców w żłobku w Skale - dzieci miały wyjątkową lekcję

Awaria w Nawojowej Górze. Na Łęgowej zabraknie wody przez kilka godzin

Miasteczko rowerowe i kontrole trzeźwości - taki finał miała akcja w Mogilanach

W Zielonkach dzieci oglądały policyjny motor i radiowóz z bliska

Przerwa w dostawie wody na kilka godzin. Prace obejmą Krzeszowice i Tenczynek

Szkolne drużyny wróciły na bieżnię - Krzeszowice znów żyją czwórbojem

Estońska powieść o diabłach i porzeczkach, która miesza grozę z humorem

W Liszkach dzieci badały odciski palców, a seniorów ostrzegano przed oszustami

Parafia św. Marcina w Krzeszowicach - kontakt, kancelaria, historia

Parafia św. Jana Pawła II w Krzeszowicach - msze, kancelaria, kontakt

Czytanie, które łączy domy i biblioteki - startuje jubileuszowy tydzień

Pociągi za złotówkę wracają. Dzieci i rodziny pojadą taniej po Małopolsce
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia św. Jana Pawła II w Krzeszowicach - msze, kancelaria, kontakt
- Usługi Komunalne Krzeszowice - kontakt, siedziba i usługi grabarskie
- Komisariat Policji w Krzeszowicach - kontakt, godziny, informacje
- Majówka Hrabiny Zofii w Krzeszowicach - tak obchodzi się dni miasta!
- Najlepsze miejsca zabaw w Krzeszowicach dla dzieci w, gdy pada deszcz
- Fascynujący świat Jaskini Nietoperzowej, czyli co warto wiedzieć przed wizytą?

