Masz problem z alkoholem i usłyszałeś o wszywce alkoholowej? Chcesz wiedzieć, czym ona jest, czy warto ją zastosować? Przybliżamy temat uwzględniając zarówno dobre, jak i złe strony wszywki alkoholowej, czyli esperalu. Każdy jednak sam musi zdecydować, czy takie rozwiązanie jest dla niego, czy też nie…

Wszycie esperalu – nie dla każdego

Wszycie esperalu Warszawa nie jest możliwe zawsze. Dlatego, konieczny jest wywiad lekarski i wykonanie badań. Lekarz zapyta o szereg ważnych dla niego informacji. Zabieg mogą wykluczyć wszystkie choroby związane z układem krwionośnym i chorobami serca. Zabieg nie może być tez wykonany u osób pod wpływem alkoholu oraz u tych, które spożywały alkohol w ciągu 24 godzin. Nie należy wszywać esperalu osobom, które przyszły nie ze swojej woli do chirurga i które zostały usilnie namówione na ten krok. Oczywiście esperalu nie wolno zaszywać osobom uczulonym na którykolwiek ze składników.

Terapia awersyjna a nie lek

Esperal nie jest lekiem. Stanowi on element terapii awersyjnej. Zniechęcenie pacjenta do alkoholu wywołane jest przez strach spowodowany konsekwencjami. Strach przed bardzo mocnymi bolami głowy, wymiotami, drgawkami, pokrzywką, lękiem przed śmiercią, a nawet zawałem serca i wieloma innymi dolegliwościami jest tak duży, że wiele osób z tego powodu właśnie odmawia przyjmowania alkoholu.

Zaszycie alkoholika – krok po kroku

Zaszycie alkoholika to nazwa mało optymistyczna. Nie wiąże się ona jednak z niczym, czego szczególnie należałoby się bać. Pod skórę zostaje wszyta tabletka ze środkiem, którego celem jest blokowanie enzymu, który trawi alkohol. Gdzie najczęściej zaszywa się esperal? Pod łopatką lub w pośladku pacjenta.

Po zbadaniu pacjenta i dokładnym wywiadzie, lekarz – chirurg przechodzi do wszywania. Wszycie powinno odbywać się albo w szpitalu, albo w warunkach ambulatoryjnych. W wyjątkowych przypadkach możliwe jest wykonanie zabiegu w domu pacjenta, jednak wyłącznie poprzez doświadczonego chirurga.

Podczas krótkiego zabiegu, miejsce wszycia jest znieczulone miejscowo. Zakładane są także szwy rozpuszczalne. Cały zabieg trwa nie dłużej niż 30 minut. Pacjent nie jest usypiany.

Efekty esperalu utrzymują się przez ok. 8 miesięcy, chociaż wiele osób twierdzi, że reakcje alergiczne pojawiają się nawet po dłuższym okresie.

Wszywka alkoholowa Warszawa a detoks organizmu

Wszywka alkoholowa pozwala na detoks organizmu. Przez okres 8 miesięcy, wolny od alkoholu, uzależniony może podjąć terapię grupową lub terapię psychoterapeutą. Może pozbyć się alkoholu z organizmu, trzeźwo poparzyć na otaczający go świat. Oczywiście pierwsze tygodnie nie będą łatwe, jednak każdy następny dzień będzie lepszy. Jest to czas, kiedy osoba uzależniona może zmienić coś w swoim życiu.

Wszywka – decyzja bardzo odpowiedzialna

Podjęcie decyzji o zaszyciu alkoholowym nie jest łatwe. Wymaga nie tylko ogromnej odwagi, ale również bardzo dobrego przemyślenia. Jest to decyzja odpowiedzialna. Osoba uzależniona musi zdawać sobie sprawę z zagrożeń, jakie czekają na nią, jeśli pomimo zaszycia zdecyduje się sięgnąć po alkohol. Dlatego, wszywka rekomendowana jest wyłącznie tym osobom, które są absolutnie zdecydowane i zdeterminowane, a ich decyzja nie wynika z chwilowego, nieprzemyślanego kaprysu. Biorąc pod uwagę, jak niebezpieczny jest esperal w porównaniu z alkoholem, absolutnie nie powinno się nikogo usilnie namawiać do tego rozwiązania. Osoba namówiona przez najbliższych, jeżeli nie jest do tego pomysłu przekonana, może nie wytrzymać i tym samym zrobić swojemu organizmowi bardzo dużą krzywdę.

Wszycie esperalu – wszystko co musisz wiedzieć o tzw. „wszywce”