Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Krzeszowice

Rozwiązania Polycom – jedna z najlepszych na rynku audiowizualizacji

Polycom to jedna z największych na świecie firm, oferujących bardzo wysokiej klasy sprzęt do sal konferencyjnych. Wśród urządzeń znajdują się kamery, stacje konferencyjne, telefony konferencyjne i wiele, wiele innych rozwiązań, dzięki którym praca zarówno w dużych korporacjach, jak i mniejszych firmach, może być bardzo wydajna.

Wyjątkowa jakość w twojej firmie

Produkty Polycom znane są z bardzo wysokiej jakości. Wiele firm chętnie korzysta właśnie z produktów tej marki, zdając się na jej wieloletnie doświadczenie. Co znajduje się w ofercie Polycom? Ponizej przedstawiamy niektóre rozwiązania.

Kamery w wysokiej jakości HD – to dzięki nim wideokonferencja jest możliwa. Umożliwiają one rejestrowanie obrazu. Kamery charakteryzują się różnymi parametrami, a co za tym idzie również cenami, tak, aby jak najlepiej można było dopasować je do własnej działalności i do własnych potrzeb. Często posiadają regulację ostrości, tak, aby wszyscy zgromadzeni na konferencji byli dobrze widoczni, wskaźniki zasilania, a także dobrej jakości mikrofony.

Stacje konferencyjne - przeznaczone do pracy poprzez USB, umożliwiają 360-stopniowe wideo, wyposażone a aktywne śledzenie głosu. W zależności od modeli, mają różne zasięgi, nawet ok. 6 metrów i więcej. Opcjonalnie można używać do nich mikrofonów rozszerzających.

Systemy wideokonferencyjne – inteligentne systemy dopasowują automatycznie głośność i obraz. Automatyczna technologia pozwala na eliminację ręcznej obsługi, pozwala na wyraźną weryfikację wszystkich osób znajdujących się w sali konferencyjnej. Sprzęt ten można zamontować na ścianie. Systemy konferencyjne zapewniają szybką komunikację. Często tworzone są dla zadań korporacyjnych, chociaż mniejsze i średnie firmy również z powodzeniem z nich korzystają.

Telefony konferencyjne – to zaawansowane i bezprzewodowe telefony IP. W zależności od modelu mogą być stosowane zarówno w małych, jak i średnich przedsiębiorstwach i firmach, a także w dużych biurach i salach konferencyjnych. Sprawdzają się kiedy konferencja przeprowadzana jest w gronie kilku, jak i kilkunastu osób.

Dlaczego warto inwestować w systemy wideokonferencji?

Systemy wideokonferencji cieszą się coraz większa popularnością. I nie jest to przypadek. Świat bardzo się zmienia, a technologia daje możliwości, aby zmiany te wykorzystywać jak najlepiej, z jak największa korzyścią. Optymalizacja działań, minimalizacja kosztów, zwiększenie wygody, możliwość poprawienia wizerunku firmy – systemy wideokonferencji i wizualizacji w firmach poprawiają wiele sfer i zapewniają wiele korzyści.

Wideokonferencje, dobre nagłośnienie w sali i rozbudowane systemy konferencyjne sprawiają, że komunikacja w firmie jest poprawiona. Komunikację można podzielić na tę wewnątrz przedsiębiorstwa, jak i na zewnątrz. Wewnątrz komunikacja to zebrania, rozdzielanie pracy. Manager czy właściciel firmy, ale też pracownicy nie musza być w biurze – stacjonarnie, aby mogli brać udział w konferencji. Mogą być na wyjeździe służbowym, albo mogą pracować z domu i brać czynny udział w bieżących sprawach firmowych. Jeżeli chodzi o komunikację na zewnątrz firmy, systemy konferencyjne naprawdę dużo ułatwiają. Przede wszystkim umożliwia rezygnację z uciążliwych podróży w celu spotkania się ze wspólnikiem, kontrahentem czy klientem. Teraz, dzięki takim firmom jak Polycom, można kontaktować się z osobami oddalonymi o setki kilometrów, nie tracąc przy tym czasu na dojazd, hotele etc. To bardzo wygodne. Oczywiście, możliwość prowadzenia wideokonferencji wpływa także na to, jak firma jest spostrzegana.