Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Krzeszowice

Gdy chcemy wykonać termoizolację poddasza, możemy wykonać te prace nawet w ciągu jednego dnia! Taką możliwość daje nam izolacja z wykorzystaniem pianki PUR.

Poddasze bez izolacji będzie prowadziło do szybkiego wychładzania się budynku, co przełoży się na wyższe koszty jego ogrzewania. Właśnie dlatego odpowiednie ocieplanie poddasza ma obecnie tak duże znaczenie.

Do izolacji poddasza wykorzystuje się przede wszystkim dwa materiały – wełnę mineralną oraz piankę poliuretanową, w skrócie PUR. Aktualnie inwestorzy coraz częściej decydują się na ocieplenie poddasza z wykorzystaniem pianek. Jednym z plusów tej metody jest jej szybkość – montaż można wykonać nawet w jeden dzień, jak potwierdzają specjaliści z firmy TGA Izolacje.

Jak dokładnie przebiega ocieplenie poddasza pianką poliuretanową?

Ocieplanie poddasza pianką PUR – nawet w jeden dzień!

Ocieplanie poddasza pianką – metoda natryskowa i jej zalety

Pianka poliuretanowa, czyli pianka PUR jest bardzo dobrym materiałem termoizolacyjnym, który skutecznie pozwala na poprawę parametrów termicznych budynków. Używana jest często na docieplenie poddasza, lecz może być aplikowana również na inne elementy konstrukcyjne budynku – stropodachy, dachy, stropy, ściany, fundamenty czy podłogi.

Pianka termoizolacyjna jest aplikowana z użyciem metody natryskowej. Taka izolacja natryskowa ma wiele zalet, biorąc pod uwagę czasochłonny montaż wełny mineralnej. Jak dokładnie przebiegają prace?

Natrysk pianki PUR polega na zastosowaniu specjalnego urządzenia nazywanego reaktorem. Urządzenie to wytwarza spieniony poliuretan, czyli piankę PUR, która następnie jest natryskiwany jest pod ciśnieniem na nawierzchnię, na przykład z drewna, płyt OSB, membrany, blachy.

Pianka termoizolacyjna bardzo dobrze przylega do nawierzchni. Po aplikacji zaczyna pęcznieć, a tym samym skutecznie wypełnia nawet najmniejsze zakamarki – dzięki temu doskonale nadaje się do trudnodostępnych miejsc, w tym do poddaszy.

Taka izolacja termiczna jest też bardzo szybka w wykonaniu – ekipa pracowników może w ciągu jednego dnia zaizolować średniej wielkości poddasze. Od razu po zakończeniu prac można przystąpić do wykończenia poddasza, co znacznie oszczędza czas potrzebny na wykonanie termoizolacji.

Ocieplanie poddasza pianką – gdzie można z niego skorzystać?

Jeśli chcemy zdecydować się na ocieplanie poddasza pianką, z usługi tej możemy skorzystać obecnie w wielu różnych miastach na terenie całego kraju.

Firma TGA Izolacje specjalizuje się w docieplaniu piankami poddaszy i innych elementów konstrukcyjnych budynków od lat. Działa głównie na terenie Polski południowej, oferując:

  • ocieplenie poddasza Katowice

  • ocieplenie poddasza Kraków

Więcej informacji związanych z usługą ocieplania pianką można znaleźć na stronie internetowej firmy TGA Izolacje.